Browsing Tag

Kukesi

Hallaçi ndryshon ekip, Kukësi reagon dhe shfajësohet

Rrahman Hallaci, ish-kapiteni i Kukësit, qëndroi për disa sezone si zv. trajner te skuadra verilindore, por ditën e djeshme, ai u largua nga skuadra blu. Edhe pse “divorci” mes dy palëve ka ndodhur dje, klubi i Kukësit njoftoi sot për…

Kukësi sfidon Dritën, tenton “yllin” e Llapit

Është një nga lojtarët më të kërkuar në merkato dhe në janar për të pati shumë oferta, por në fund u pa e udhës të vazhdonte të qëndronte te Llapi. Kuptohet që bëhet fjalë për Festim Alidemën, sulmuesin anësor që luan mirë me të dyja këmbët…

Vasil Shkurtaj nuk ia del, Rroca nuk duket te Kukësi

Kukësi ka humbur dy ndeshjet e fundit me Luftëtarin dhe Skënderbeun, ndërkohë që përgatitet për sfidën e radhës me Partizanin. Të kuqtë janë kampionë, por e kanë një “kunj” dhe do tentojnë t’i mundin verilindorët. Gjatë kampionatin ka pasur…

Zyrtare: Protesta shtyn Superioren, merret vendimi

Kanë mbetur edhe dy javë kampionat në Kategorinë Superiore dhe ndeshjet e ardhshme janë me të vërtetë interesante, sigurisht për Europën dhe mbijetesën. Të gjitha takimet ishin programuar të zhvillohen të shtunën, por plani ka ndryshuar.…

Shameti në luftë me kohën, Rroca shqetësimi tjetër

Kukësi këtë sezon është prekur shumë nga dëmtimet dhe një prej lojtarëve që shqetëson prej disa javësh është mbrojtësi Ylli Shameti, i cili edhe mban shiritin e kapitenit te skuadra verilindore. Gjirokastriti ka pasur një problem në gju që…

VIDEO | Moviola e javës, a janë normale këto dy penallti?

Katër takimet e luajtura në Superiore patën gola dhe futboll të bukur, si dhe disa raste të dyshimta. Në takimin mes Kukësit dhe Skënderbeut, të zhvilluar në Kamzë, ndeshja u zhbllokua shumë shpejt. Që në minutën e tretë Skënderbeut iu…

Gjoka: E paimagjinueshme, ndeshja më e shëmtuar!

Ernest Gjoka, trajneri i Kukësit, dukshëm i zhgënjyer u shfaq pas humbjes me Skënderbeun. Në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport: “Sigurisht është ndeshja më e shëmtuar, nuk e imagjinoja. Ndodhi! Mund të humbni edhe vendin e tretë?…

Musolli: Kurrë probleme të tilla, dua të qëndroj këtu!

Dëmtimet kanë qenë një problem madhor te Kukësi këtë sezon. Besar Musolli është një nga ata që e ka vuajtur shumë këtë pjesë, pasi për gati 7 muaj qëndroi jashtë fushave të blerta. Probleme kanë kaluar edhe disa lojtarë të tjerë dhe…

Rexhinaldo dhe plani i merkatos, Gjoka i thotë gjërat troç

Kukësi është gati për ndeshjen me Skënderbeun, por mbi ta rëndojnë akuza për humbjes me Luftëtarin një javë më parë. Trajneri Gjoka, në konferencën e sotme për shtyp i ka anashkaluar ato. “Nuk kam koment dhe nuk më pëlqen të futem në këtë…

Ylli Shameti mbyll sezonin, alarmon edhe “ylli” i mesfushës

Sa shumë probleme me dëmtimet të Kukësi këtë sezon. Skuadra verilindore ka qenë ajo që ka vuajtur më shumë nga mungesat e shumta dhe duket se do të vazhdojnë deri në fund të sezonit. Kukësi synon të ruajë medoemos vendin e dytë në kampionat…

Shkurtaj shqetëson Kukësin, çështja Rexhinaldo merr udhë

Kukësi po mendon për ndeshjen me Skënderbeun, ndërkohë që kjo javë ka pasur zhvillime të rëndësishme.  Kështu, raportohet se në klubin verilindor janë shpërndarë pagat e fundit dhe ky është një motiv më shumë për lojtarët para sfidës me…

Gjoka: Urime Partizanit, sot na vjen keq për rezultatin

Ernest Gjoka, trajneri kampion me Kukësin para dy vitesh, u rikthye në Gjirokastër ku kishte fituar ngritur trofeun. Pas ndeshjes me Luftëtarin, në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport u shpreh: NDESHJA – “Sigurisht që na vjen keq, por…

Nga Fushë-Kruja në Gjirokastër, formacione surprizë

Sot luhet java e 33-të në Superiore dhe janë mësuar aktualisht formacionet në fy prej takimeve që do të zhvillohen. Në Fushë-Krujë Kastrioti pret Flamurtarin dhe trajneri Devolli ka bërë disa ndryshime. Husein mungon për shkak kartonësh dhe…

Në finalen e Kupës, Kukësi shpërblehet me premio

Kukësi arriti të kalojë pa shumë probleme skuadrën e Skënderbeut në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë, duke arritur finalen, ku përballë do të ketë Tiranën. Verilindorët triumfuan 2-1 në ndeshjen e parë, ndërsa në Korçë, fituan sërish, me…

Shehi: Eksperienca dhe kualiteti bëjnë diferencën

Skënderbeu e mbyll zyrtarisht këtë sezon pa trofe. Trajneri i skuadrës korçare, Orges Shehi, foli për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport” në përfundim të ndeshjes ndaj Kukësit, ku preku temën e dëmtimeve dhe lojës së skuadrës.…

Gjoka: Në finale me meritë, Rexhinaldo i ka problemet me veten

Kukësi i Ernest Gjokës është në finalen e Kupës së Shqipërisë. Trajneri u intervistua në emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport”, ku foli në lidhje me këtë ndeshje. “Unë mendoj që e kemi merituar finalen. Kemi bërë dy ndeshje të mira, kemi…

Miliona dhe “mërzi”, Kupa e Shqipërisë në “linjë”

Kupa e Shqipërisë rikthehet sot dhe janë dy përballje vendimtare që luhen në Korçë dhe Tiranë. Skënderbeu pret Kukësin, në një sfidë që verilindorët mjaftojnë të mos e humbin për të shkuar në finale dhe për të shkurorëzuar korçarët, që vjen…

Premio dhe vetëbesim, Skënderbeu dhe Shehi gati për Kukësin

Skënderbeu luan të nesërmen në Korçë një 90-minutësh përcaktues për fatin e sezonit. Skuadra e trajnerit Orges Shehit do të vihet përballë Kukësit në takimin e dytë të gjysmëfinales së Kupë së Shqipërisë. Në daljen për shtyp që i…

Gjoka: Ramën nuk e lëshojmë! Rexhinaldo? Pyesni klubin!

Kukësi luan nesër ndeshjen e kthimit në Kupë me Skënderbeun dhe këtë herë skuadra verilindorë do të jetë më e plotë. Trajneri Ernest Gjoka doli sot para mediave dhe fillimisht deklaroi: “Do shkojmë të luajmë ndeshjen tonë në Korçë, pa…

Finalja e sezonit, Skënderbeu del me njoftim

Skënderbeu është mposhtur në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Gjithsesi rezultati 2-1 në favor të Kukësit e mban të hapur çështjen e kualifikimit. Korçarët mund të shkojnë në finale edhe me një fitore minimale 1-0.…

Absurditeti i kontratave, Rexhinaldo nuk luan në finale!

Kontratat, kohëzgjatja dhe respektimi i tyre janë një nga problematikat që duhet të marrin zgjidhje në futbollin tonë. Kohëzgjatja 10-mujore e tyre duhet të marrë fund. Shumica e klubeve, kuptohet për kontratat sezonale, nënshkruajnë me…

Mesazhi i koduar, Rexhinaldo e mbyll me Kukësin?

Rexhinaldo, edhe pse garanton gola, është një "minë me sahat". Sulmuesi nga Mozambiku është nga ata që nuk duron shumë t'i flasin. Këtë e thonë të gjithë ata me të cilët ka bashkëpunuar në të shkuarën. Te Laçi pati probleme, ndërkohë që…

Gjoka: Sot nuk kishim fat, vetëm diçka na streson!

Ernest Gjoka, trajneri i Kukësit, e përsëriti se vendi i dytë ishte synimi i skuadrës së tij. Në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport tha: “Pretendoj të blindoj vendin e dytë. Nëse do vazhdonim me fitore dhe ata të bënin hapa fals, do…

Revoltohet Rexhinaldo, drejtuesit e qetësojnë

Rexhinaldo vijon të trazojë Kukësin, teksa para ndeshjes me Teutën është tërhequr nga nxehja me skuadrën. Kjo është ajo që raportohet nga gazetari i Supersport, Sokol Xhihani, në lidhjen direkte me emisionin “Gol pas Goli”. Sipas asaj që…

Shkëmbi e Mema “revolucion”, Kukësi vetëm një lëvizje

Dy ndeshje prej orës 16:00 dhe të dyja mjaft të rëndësishme. Luftëtari-Tirana luhet për mbijetesën dhe janë mësuar edhe rreshtimet e këtyre dy ekipeve. Dunga është rikthimi i madh për gjirokastritët, që nuk kanë ende Ramadanin. Gjithashtu…