Browsing Tag

Kristiano Ronaldo

Festa e shiritit, Dibala dhe CR7 zbulojnë skemat e Alegrit

Juventusi arriti një fitore të rëndësishme përballë Empolit në transfertë, duke kthyer rezultatin në pjesën e dytë. Kristiano Ronaldo ishte heroi i bardhezinjve me dygolëshin e shënuar, ndërsa Paulo Dibala përjetoi emocionet e shiritit të…

CR7 njeriu më i famshëm në planet, Juventusi fërkon duart

Transferimi i Kristiano Ronaldos nga Real Madrid te Juventus ishte një nga goditje më të bujshme të viteve të fundit. Bardhezinjtë arritën të bindnin yllin portugez për të vazhduar karrierën e tij në Torino dhe tani po marrin frytet e këtij…

Efekti CR7 prek Frozinonen, një biletë… 680 euro!

Efekti Kristiano Ronaldo po vazhdon të japë frytet e veta. Juventus përballet me Frozinonen në transfertë dhe çmimet e biletave kanë prekur majat. Të gjithë duan të shohin portugezin e famshëm nga afër dhe stadiumi “Benito Stirpe” do të…

Morata: Ronaldo te Juventus? E dija përpara Botërorit!

Alvaro Morata ka zbuluar një prapaskenë merkato duke deklaruar që e dinte përpara Botërorit të Rusisë, që Kristiano Ronaldo do të transferohej te Juventus. Sulmuesi i Çelsit ka luajtur me bardhezinjtë, por dhe me portugezin te Reali i…