Browsing Tag

Kristiano Ronaldo

Efekti CR7 prek Frozinonen, një biletë… 680 euro!

Efekti Kristiano Ronaldo po vazhdon të japë frytet e veta. Juventus përballet me Frozinonen në transfertë dhe çmimet e biletave kanë prekur majat. Të gjithë duan të shohin portugezin e famshëm nga afër dhe stadiumi “Benito Stirpe” do të…

Morata: Ronaldo te Juventus? E dija përpara Botërorit!

Alvaro Morata ka zbuluar një prapaskenë merkato duke deklaruar që e dinte përpara Botërorit të Rusisë, që Kristiano Ronaldo do të transferohej te Juventus. Sulmuesi i Çelsit ka luajtur me bardhezinjtë, por dhe me portugezin te Reali i…

Vanda zbulon ofertat për Ikardin dhe sfidon Ronaldon

Vanda Nara, gruaja dhe menaxherja e Mauro Ikardit, ka folur për sulmuesin e Interit dhe krahasimin me Kristiano Ronaldon. Gjatë prononcimit të saj, Nara zbulon dhe klubet që kërkuan Ikardin gjatë merkatos, mos grumbullimin në Botërorin e…

Mesi: Reali më i dobët, Ronaldo më befasoi!

Lionel Mesi kërkon të fitojë Ligën e Kampioneve me Barcelonën. Ai e ka qartë se mund t’ia dalin dhe katalanasit do të jenë të përqendruar për ta realizuar këtë objektiv. Sigurisht janë disa skuadrat që e duan atë trofe. “Çdo vit…

Kristiano Ronaldo “out”, gëzon Kroacia dhe… Italia

Portugalia luan dy ndeshje brenda më 6 dhe 10 shtator. Kroacia dhe Italia janë rivalët në Nations League dhe të dyja këto takime zhvillohen prej orës 20:45. Trajneri Fernando Santos ka përcaktuar listën e lojtarëve që do të ketë në…

Goli më i bukur i sezonit, CR7: Nuk e harroj kurrë atë moment

Kristiano Ronaldo fitoi çmimin e UEFA-s për golin më të bukur të vitit dhe portugezi ka reaguar në “Twitter” për çmimin që do e tërheqë me datë 30 gusht në Montekarlo. “I falënderoj të gjithë që kanë votuar për golin tim. Një moment që…

Zbulohen prapaskenat, CR7 mund të ishte pjesë e… Milanit!

Kristiano Ronaldo u transferua te Juventus këtë verë, por gjatë merkatos së janarit, ai ishte pranë kalimit te një tjetër klub italian. Siç shkruan sot “Repubblica”, portugezi ishte objektiv i Milanit. Fasone dhe Mirabeli, dukë përfituar…

Kros: E pamundur, CR7 nuk zëvendësohet!

Toni Kros u zgjodh futbollisti i vitit në Gjermani, duke fituar çmimin, i cili jepet nga revista gjermane “Kicker”. Në një prononcim për këtë të fundit, mesfushori gjerman flet për largimin e Ronaldos, por ai beson se Reali i Madridit do të…

Debutimi i Ronaldos në Serinë A, çmenduri me biletat

Serie A nis të shtunën dhe Juventusi përballjen e parë e zhvillon kundër Kievos në transferta. takimi që luhet prej orës 18:00 në stadiumin "Bentegodi" ka ngjallur interesim të lartë te tifozët, që kanë vërshuar për të blerë biletat e këtij…

Mesi apo Ronaldo? Simeone sqaron meselenë e madhe

Gjatë Botërorit të Rusisë nuk munguan kritikat e shumta ndaj Kombëtares Argjentinase. Trajneri, shumë lojtarë, dhe Leo Mesi. Të gjithë nën akuzë. Njëri prej kritikëve ishte dhe trajneri i Atletikos, Diego Simeone. Një bisede zanore në…