Browsing Tag

Kristal Abazaj

Debutimi me humbje i Abazajt, Seferi feston në Zvicër

Kristal Abazaj u largua në verë drejt Anderlehtit, por i është dashur që të presë për një kohë shumë të gjatë për të zbritur në fushë me ekipin e parë. Anësori ka zbritur në fushë sot për të parën herë ndaj Cercle Bryzh. Nis me humbje…

Anderlehti hedh sytë nga Abazaj, vjen momenti i shumëpritur!

Kristal Abazaj ka kaluar një periudhë të vështirë në Belgjikë deri më tani, por duket se gjërat po nisin të marrin për mbarë. Anderlehti e ka grumbulluar sulmuesin anësor për ndeshjen kundër Cercle Bryzh. Ish-sulmuesi i Luftëtarit do të…

Situata e Abazajt, vjen sugjerimi i parë në Belgjikë

Kristal Abazaj ende nuk ka debutuar me Anderlehtin dhe e pret me padurim një moment të tillë. Deri më tani sulmuesi kryesor ka luajtur me ekipin e dytë, ndërkohë që për të janë paguar plot 750 mijë euro. Kritikat nuk kanë munguar, por nuk…

Polemikat dhe kombëtarja, Abazaj sqaron gjithçka

Kristal Abazaj ndodhet në Shqipëri, ndërkohë që nuk e humbi mundësinë të ndiqte kombëtaren gjatë miqësores me Jordaninë. Sulmuesi anësor ka folur në lidhje me gjendjen e tij, teksa thekson se dëmtimet e kanë penalizuar. “Jam bërë pjesë e…

Dhjetë transferimet më të këqija, Abazaj mes tyre

Në Belgjikë kanë nisur bëjnë bilancin pas dhjetë javësh kampionat dhe “voetbalnieuws.be” ka publikuar 10 transferimet më të këqija të bëra këtë verë. Mes tyre është përfshirë edhe sulmuesi anësor i kombëtares,  Kristal Abazaj. I…

Merkato, si i erdhën Superiores 2 milionë euro

Superiorja sjell të ardhura edhe nga jashtë. Shitja e lojtarëve është një mundësi e mirë e klubeve tona për të pasur financa të shëndosha. Vitet e fundit janë transferuar disa futbollistë nga kampionati ynë dhe janë arkëtuar shifra të…

Autografe dhe titullar, ç’ndodh me “belgun” Abazaj

Kristal Abazaj është në pritje të debutimit me ekipin e Anderlehtit. Deri më tani stafi teknik nuk e ka preferuar sulmuesin anësor, për të cilin klubi belg ka paguar te Skënderbeu shumën e 750 mijë eurove. Gjithsesi me rëndësi është që…

Abazaj nuk duket, disfata për Ramadanin e Zenelin

Fundjava është e mbushur me ndeshje. Vejle BK, skuadra e Ylber Ramadanit, është mposhtur në shtëpi sot me rezultatin e pastër 0-2. Ekipi i drejtuar nga Adolfo Sormani u befasua nga Odense, që mori fitoren e parë në këtë kampionat.…

Guri udhëheq Ostenden, Abazaj nuk ia del

Anderlehti pret Ostenden, ndeshje që luhet sot prej orës 14:00. Vendasit nuk do ta kenë as në këtë takim në dispozicion sulmuesin anësor Kristal Abazaj. Një javë më parë ish-lojtari i Luftëtarit mungoi për shkak dëmtimi. Edhe këtë herë nuk…