Browsing Tag

kosovo

Sezon fantastik për Rexhbeçajn, te Volfsburgu askush si ai

Mesfushori shqiptar Elvis Rexhbeçaj mbylli një sezon të shkëlqyer me skuadrën e Volfsburg. Mesfushori 21-vjeçar u aktivizua në 24 takime në Bundesligë, duke u bërë një nga lojtarët me më shumë minuta në grupmoshën e tij në Gjermani.…

Hubçev: Pres një betejë, Kosova jashtëzakonisht e motivuar

Trajneri i kombëtares së Bullgarisë, Petar Hubçev, foli para gazetarëve në daljen për shtyp që i paraprin takimit të nesërm. Trajneri i përfaqësueses ballkanase u shpreh se ndeshja e nesërme do të jetë shumë  e luftuar, ndërsa vlerësoi dhe…