Browsing Tag

Komisioni i Disiplines

Shkumbini e pëson rëndë, Besa sërish pa tifozë

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot dhe ka martë vendimet e radhës, teksa spikat dënimi i Besës dhe Shkumbinit. E pëson edhe Tomori, që ka humbur për dy ndeshje kapitenin Elvis Çaço. Bien në sy dënime të shumta të ekipeve të moshave,…

Erzeni pa tifozë, Tomori e Vllaznia paralajmërohen

Erzeni e ka pësuar pas ndeshjes me Korabin, pasi sot janë zbardhur vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe do të duhet të luajë dy ndeshje pa tifozë. Gjithashtu ka paralajmërime për Vllazninë dhe Tomorin në Kategorinë e Parë. Për…

Pasoja për Partizanin pas derbit, Disiplina e pamëshirshme

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot dhe ka marrë vendimet në lidhje me parregullsitë e shfaqura në fundjavë. Në “lupë” kanë kaluar edhe Partizani e Tirana, që u përballën mes tyre të premten. Të kuqtë janë dënuar një ndeshje pa…

Afati i Disiplinës mbaroi, tre pikë më pak për Tiranën?

Gjergji Muzaka e ka fituar gjyqin me Tiranën që në janar të vitit 2017, por ende nuk i ka marrë pagat e prapambetura. Para disa kohësh pati një marrëveshje mes mesfushorit dhe klubit bardheblutë, që pagoi një pjesë të detyrimeve që i…

Gjoba e pashmangshme, Partizani distancohet nga pankarta

Një pankartë e tifozëve në stadium ka bërë që te Partizani të “trazohen” disi dhe të reagojnë përmes një deklarate, ku falënderojnë tifozët për mbështetjen dhe distancohen nga parulla “1 grek më pak, 1 bastard” më pak. “Falë masave të…

Disiplina e pamëshirshme: nga Nica te Zefi, tetë të pezulluar

Komisioni i Disiplinës nuk ka toleruar asnjë këtë javë, teksa janë disa lojtarë e zyrtarë të pezulluar. Burreli është klubi më i “goditur”, pasi veç trajnerit Stavri Nica janë pezulluar edhe tre zyrtarë. E ka pësuar edhe kapiteni Emirjon…