Browsing Tag

Kombetarja

Lojtarët e Superiores në kombëtare? Olsi Rama ka një argument

Lojtarët e Superiores janë të paktë në kombëtare. Alban Hoxha është ftuar më së shumti, ndërkohë që ka pasur vend edhe për Lorenc Trashin dhe Gentian Selmanin. Olsi Rama, drejtori i Partizanit, në emisionin Pressing  në ABC News ka bërë një…

Debutimi po vonon, Binaku shuan heshtjen dhe tregon problemin

Egzon Binaku u transferua një muaj më parë te skuadra e Norkoping. Minutat për shqiptarin te Malmo ishin të pakta dhe kalimi në një ekip të një stature më të vogël u gjykua si vendimi i duhur nga vetë lojtari dhe klubi. Mirëpo 23-vjeçari…

Kanavaro nuk e përballon dot, Kina tundohet nga kjo ide

Kina po kërkon për një trajner të madh. Kombëtarja aziatike drejtohet për momentin nga Fabio Kanavaro, i cili mban edhe postin e trajnerit të Guanzhu Evergrande. Diçka e tillë është shumë e lodhshme dhe ish-fituesi i fundit i “Topit të…

Sadiku e parakalon, Salihi “bekon” sulmuesin dhe… Bulkun

Armando Sadiku shënoi golin e parë në sfidën e fituar 3-0 përballë Andorrës, një gol shumë i rëndësishëm për kuqezinjtë tanë por dhe për vetë Sadikun, i cili parakalon kështu në renditjen e golashënuesve sulmuesin Hamdi Salihi. Ky i…

Mema: Andorra ekip cinik, ja kush janë strategjitë tona

Sulejman Mema ka qenë shumë pranë kombëtares këto dy ditë dhe ka ndihmuar trajnerin aktual, Ervin Bulku, që ta përgatisin sa më mirë ndeshjen kundër Andorras. Mema analizoi kundërshtarin, zbuloi disa nga strategjitë e lojës kuqezi dhe pati…

Debutimi i Bulkut dhe kur Andorra turpëronte Shqipërinë

Viti 2002. Federata Shqiptare e Futbollit që në atë kohë drejtohej nga Miço Papadhopulli, për shkak të rezultateve të dobëta vendos shkarkimin e Medin Zhegës dhe vendin e tij e zë legjenda e Dinamos, Sulejman Demollari. Emërim që në atë…

Bulku vjen me risi, ndryshime në mesfushë dhe sulm

Shqipëria do të ndeshet nesër në transfertë me  Andorrën. Fitorja është detyrim. S’duhet harruar se pavarësisht të gjithë probleme që kemi, përballë do të jetë një përfaqësuese ku pjesa dërrmuese e lojtarëve janë gjysmë-profesionistë.…

Hysaj: Gabimet ishin vendimtare, na duhet mbështetje!

Kapiteni Elseid Hysaj ishte dukshëm i zhgënjyer pas humbjes së sotme. Pas ndeshjes mbrojtësi foli për “Supersport” dhe “RTSH”, ku u shpreh: “Nuk është mënyra më e mirë për të nisur këto kualifikuese. Ne e kontrolluam mirë lojën në…

VIDEO | Spektakli nis nga tribunat, TKZ shpalosin koreografinë

Nuk mund të mungonte një surpriza nga tifozët e kuqezinj të shkallët e “Loro Boriçi”, grupimi që ndjek çdo takim të kombëtares sonë prej më shumë se dekade përgati një koreografi të veçantë, që u shpalos në fillim të takimit. Një skicë e…

VIDEO | “Digjet” Shkodra, Tifozët Kuqezi pushtojnë rrugët

Tifo-grupi “Tifozët Kuqezi” kanë qenë shumë të zhurmshëm sot në qytetin e Shkodrës, aty ku do të luhet ndeshja mes Shqipërisë dhe Turqisë, sfida e parë e kualifikuesve të “Euro2020”. Në orën 20:45, futbollistët kuqezi do të zbresin në…

Lajmë të mira për Shqipërinë, Turqia humbet një titullar

Kombëtarja jonë do të presë mbrëmjen e nesërme Turqinë në “Loro Boriçi”. Kur na ndajnë më pak se 24 orë nga takimit, në kampin turk kanë mbërritur lajmë jo të mira. Mesfushori i Istanbul Bashakshehir, Irfan Kahveçi ka lënë grumbullimin si…

Ndryshime te Shqipëria, Trashi në kombëtare

Lorenc Trashi më në fund është pjesë e kombëtares. Mbrojtësi i Partizanit ka bërë një sezon të mirë deri më tani dhe është shpallur dhe futbollisti më i mirë në Superiore, megjithatë ftesa kuqezi pati munguar për të. Refuzimi që Lenjani i…

Kaos total, Lenjani: Nuk vij sa të jetë Panuçi!

Ermir Lenjani ka folur! Mbrojtësi kuqezi ka shpërthyer kundër trajnerit Kristian Panuçi, me anë të një postimi në rrjetet e tij sociale. Futbollisti i Sionit po bën një sezon shumë të mirë, por për Panuçin, nuk ka vend në kombëtare. Kjo gjë…

Sadiku: Ju tregoj bastin me Panuçin, dua të… asistoj!

Armando Sadiku mungon prej kohësh në kombëtare, për shkak të një dëmtimi në gju që pësoi në verë me Levanten. Sulmuesi ka nisur të luajë, por në Zvicër. Ai u transferua te Lugano dhe kërkon të kapë formën maksimale. Sot ai doli para mediave…