Browsing Tag

Kimmich

VIDEO | “Pa dashje”, furi kritikash për veprimin e Kimish

Xhejdon Sanço ishte protagonisti i fitores 2 – 0 të Dortmundit  ndaj Bajernit në Superkupën e Gjermanisë. 19-vjeçari u detyrua të linte fushën duke çaluar pas një shkelje të këmbës nga Xhoshua Kimish. Ngjarja në fjalë ka shkaktuar shumë…

Vidal e Kimish rrëfejnë sherrin në fushë

Shokë skuadre te Bajerni, thuajse boksierë për disa momente në finalen e Kupës së Konfederatave dje në Shën Petërsburg. Arturo Vidal e Xhoshua Kimish habitën të gjithë dje, kur u përleshën në sfidën Gjermani-Kili, me një grindje të ashpër…

Ançeloti: Kimish, zero shanse për largim

Karlo Ançeloti ka folur sot në prag të ndeshjes kundër Augsburgut, por ka prekur edhe tema të tjera, nga dëmtimi i Nojerit, te merkatoja... Augsburg: "Augsburg luan gjithnjë mirë në Mynih, japin maksimumin, ndaj suhet kujdes dhe të…

Sanjol, kundër Bajernit: Kimish s’bëhet si Lahm

Xhoshua Kimish nuk duhet “detyruar” të luajë si mbrojtës i djathtë. Ky është mendimi i ish-lojtarit të Bajernit, Uilli Sanjol, i cili deri-diku ka kritikuar klubin bavarez për mënyrën se si e menaxhon të ardhmen e skuadrës. Gjermani, i cili…