Browsing Tag

Kilian Mbape

Kur Mbape dashuronte Milanin, kjo video i tregon të gjitha

Kilian Mbape është një nga futbollistët më të talentuar në botë, e tashmja dhe e ardhmja e këtij sporti. Sulmuesi i PSG akoma nuk i ka mbushur 20 vjeç (i mbush me 20 dhjetor), por ka arritur të fitojë Kupën e Botës në rolin e protagonistit…

Reali duhet të nxitojë për Mbape, zbulohet shkaku kryesor

Reali i Madridit po përballet me një situatë të vështirë sa i përket çështjes së marketingut dhe shitjes së bluzave. Largimi i Kristiano Ronaldos ka ulur ndjeshëm numrin e bluzave të shitura dhe kjo ka sjellë dhe reagimin e kompanisë…

Pritet vendimi për PSG-në, Spanja nuk “beson” tek UEFA!

Reali i Madridit është me sy e veshë nga UEFA. Nëse qeveria europiane e futbollit do të vendosë sanksione për klubin e PSG për shkelje të rregullave të FFP(fair-play financiar), atëherë njëri prej Mbape ose Nejmar do të përgatiste valixhet…

Mbape “telenovelë”, 30 gushti zbardh dilemat

Kilian Mbape është një nga futbollistët më të mirë në botë. 19-vjeçari i sapo shpallur Kampion Bote me Francën, e nisi sezonin e ri me një dopietë në fitoren kundër Guingamp, por ajo mund të jetë ndeshja e tij e fundit në kampionatin…

Vasiliev: Perez miku im, por diçka nuk ma fal kurrë!

Vadim Vasiliev është zëvendës-presidenti i Monakos dhe mbrëmjen e kaluar, ai ishte në Talin për të ndjekur finalen e Superkupës së Europës. Marrëdhëniet e tij janë të mira me presidentin e Realit të Madridit, Florentino Perez, por ky i…