Browsing Tag

Kategoria e Pare

Trajneri i ri pezull, Malota: Largimi i Likës nuk ndikon

Hasan Lika u largua nga stoli i Vllaznisë para pak ditësh dhe ende nuk është përcaktuar emri që do ta zëvendësojë pankinën shkodrane. Mediatikisht emrat kanë qenë të shumtë, nostalgjikë dhe aktualë në aktivitet. Gjithsesi duhet pritur deri…

Shënkolli, trajneri Kruja: Me Ilirinë, finalja e radhës!

Shënkolli po mendon për ndeshjen e radhës, që e zhvillon në transfertë kundër Ilirisë së Fushë-Krujës. Trajneri Alket Kruja deklaron se kjo sfidë është e vlerësuar maksimalisht prej tyre, pasi Iliria është e fortë në fushën e saj. Për…

Dhrami: Koha e të rinjve tek Oriku, ne jemi gati!

Skuadra e Orikut e realizoi objektivin dhe në fazën e tretë po përfaqësohet nga futbollistë të rinj, të cilët drejtuesit i kanë menduar si alternativa për sezonin e ardhshëm. Këtë e konfirmon edhe kapiteni Arbër Dhrami, i cili theksoi për…

Gjysma e Superiores në fushë, sa shumë miqësore!

Superiorja dhe Kategoria e Parë janë pushim, por sot dhe nesër janë planifikuar disa ndeshje miqësore. Kështu, Kukësi ka zgjedhur Korabin si kundërshtar për të ruajtur ritmin. Trajneri Ramadan Ndreu do të shohë skuadrën në fushë dhe do…

Plori nuk e nënvlerëson Vorën: Kujdes, i mbyturi të mbyt!

Burreli shpëtoi në fund në përballjen me Ilirinë në shtëpi, teksa mori një pikë që vlen shumë për mënyrën se si shkoi ndeshje. Takimi i radhës në program për matjanët është kundër Vorës së vendit të fundit. Trajneri Elvis Plori e vlerëson…

Kukësi nuk humb kohë, planifikon miqësore para finales

Kombëtarja ka bërë që kampionati të pushojë këtë javë, por klube të Superiores dhe të Parës e kanë parë të arsyeshme të programojnë ndeshje miqësore. Kështu, Kukësi që ka në program një finale me Partizanin, do të përballet nesër me…

Osja: Jo vetëm fitoret objektiv i Vllaznisë, shohim më larg

Vllaznia ka bërë diferencën në grupin  A dhe një fitore këtë javë me Besëlidhjen i afron edhe më shumë me Superioren., Rikthimi në elitë është vetëm çështje kohe, por tanimë përpara drejtuesve ka dalë një detyrë e re: gjetja e një trajneri…

Largimi i Likës dhe pasuesi, Suad Lici sqaron gjithçka

Hasan Lika e ka mbyllur me Vllazninë dhe për largimin e tij ka folur edhe administratori Suad Lici. Për SportEkspres.com ai u shpreh se ka qenë një periudhë shumë e mirë me Hasan Likën në pankinën e Vllaznisë, ndaj edhe e falënderojnë për…

Befasia vjen nga Shkodra, largohet Hasan Lika: Ju falënderoj!

Dita e sotme ka qenë e fundit për Hasan Likën në drejtimin e Vllaznisë. Pas stërvitjes së paradites, ishte vetë Lika që i  ka komunikuar skuadrës këtë largim për arsye emigrimi. Edhe për SportEkspres.com, tekniku e konfirmon këtë largim për…

Elbasani, Dushku: Me Tomorin luhet ndeshja e sezonit!

Kategoria e Parë nuk do të luajë këtë javë ndeshjet e javës së 21-të të saj, por formula e fazës së tretë i ka futur në rivalitet të plotë, kryesisht skuadrat që kërkojnë mbijetesën. Në këtë situatë ndodhet edhe skuadra e Elbasanit, që…

Bubeqi: Tani, një kampionat i ri për Korabin!

Korabi fitoi në transfertë me Erzenin, që kishte javë që renditej në vendin e dytë në Grupin A. Ndeshja u zhvillua në qytetin e Lezhës dhe u vendos nga dy gola të realizuar nga Alban Hoxha. Dorian Bubeqi, trajneri i dibranëve, analizon…

Dita e betejave të mbijetesës, e Para në fushë edhe sot

Kategoria e Parë vijon sot dhe luhen sfidat e zonës Play-out. Të gjitha nisin prej orës 15:00 dhe priten beteja interesante. Shënkolli në Grupin A dhe Tomori në Grupin B janë pushim këtë javë, kurse të gjitha skuadrat e tjera do të zbresin…

Vllaznia marshon drejt Superiores, Bylisi e Besa nuk falin

Vllaznia i afrohet edhe më shumë Superiores, pasi me fitoren 1-0 të marrë ndaj Dinamos e con diferencën me Erzenin në 11 pikë. Si zakonisht ka vendosur sulmuesi Zhunior, i cili mposhti portierin Laço pas një asisti të Arsid Krujës. Në…

Gara për mbijetesë, Dedja e sheh “zjarr” të Parën

Hysen Dedja është një emër i njohur i futbollit shqiptar, teksa ka drejtuar shumë skuadra në elitë dhe në Kategorinë e Parë. Për herë të fundit ishte në krye të Lushnjës një vit më parë dhe tanimë është pushim. Vllaznia e qytetit të tij…

Erzeni me “shtëpi” të re, Begeja dorëzohet para Vllaznisë

Erzeni ende nuk e ka shlyer dënimin e dhënë nga Komisioni i Disiplinës dhe vazhdon të shtegtojë. Ndryshe nga se ka ndodhur më parë, kur shijakasit takimet si pritës i kanë luajtur në Rrogozhinë, këtë herë është zgjedhur Lezha si “shtëpia” e…

Maho kundër skeptikëve: Nuk ka përfunduar, Vora ka shpresa!

Skuadra e Vorës renditet e fundit në zonën Play-out të Grupit A dhe mbijetesa mbetet një mision i vështirë për t'u arritur. Gjithsesi trajneri Rezart Maho deklaron për SportEkspres.com se nuk janë dorëzuar dhe për të qëndruar në Kategorinë…

Largime nga Tomori, mbrojtësi boshnjak rikthehet në vendlindje

Skuadrës së Tomorit do t’i duhet të bëjë pa shërbimet e mbrojtësit Armin Mujkiç për pjesën e mbetur të sezonit. Mbrojtësi boshnjak ka kërkuar leje nga klubi për t’u rikthyer në vendlindje, për shkak të disa problemeve personale. Klubi i…

E konfirmon Arben Laze, një kompani italiane tenton Elbasanin

Edhe pse janë ende në mbyllje të procesit gjyqësor me Kompaninë angleze "Manchester Group", drejtuesit aktualë të skuadrës verdheblu kanë gati një alternativë tjetër për privatizimin e klubit. Për SportEkspres.com, Presidenti Arben Laze…

Oriku, Çapoj: Faza e tretë, mundësi për të rinjtë

Ky është sezoni debutues për Orikun në Kategorinë e Parë dhe renditja në pesë skuadrat e para në fund të fazës së dytë është më të vërtetë një sukses. Një ekip i ndërtuar mirë, me të rinj dhe lojtarë me eksperiencë. Objektivi në…

Miqësoret e radhës, Kastrioti e Flamurtari në fushë

Laçi-Vllaznia dhe Tirana-Korabi ishin dy ndeshjet e zhvilluara ditën e sotme, ndërkohë që misioni më i vështirë ka qenë gjetja e arbitrave. U mendua se do të pranonin të gjykonin miqësore, por urdhri ka qenë i qartë: “Asnjë nuk duhet të…

Dënimi i Kamzës, tani u krijua një “lëmsh” tjetër

Përjashtimi i Kamzës dhe rrëzimi në Kategorinë e Dytë ka krijuar një “lëmsh” dhe gjithçka lidhet me Kategorinë e Parë. Në fund të këtij sezoni nga Superiorja bie vetëm një ekip, ndërkohë që mbetet një vend bosh në të Parën. Në rregullore…

Festa e 7 marsit, surprizohet Gugash Magani

7 marsi njihet si Festa e Mësuesit dhe ajo është festuar edhe tek ekipi i Besës. Futbollistët kanë befasuar trajnerin e tyre, Gugash Maganin, ndërkohë që klubi ka postuar edhe videon nga momentet festive te verdhezinjtë. “Lojtarët…