Browsing Tag

Kastrioti

Shehu: Nuk e mendonim, motivohemi nga ecuria pozitive

Julian Shehu është një nga zbulimet e këtij sezoni në Superiore. Mesfushori i Kastrioti e pranon se nuk e kishin menduar se do të mund të ecnin kaq mirë. “Ishte e vështirë të mendohej se do vinim këtu. Morëm rezultate dhe erdhën në këtë…

Zyrtare: Protesta shtyn Superioren, merret vendimi

Kanë mbetur edhe dy javë kampionat në Kategorinë Superiore dhe ndeshjet e ardhshme janë me të vërtetë interesante, sigurisht për Europën dhe mbijetesën. Të gjitha takimet ishin programuar të zhvillohen të shtunën, por plani ka ndryshuar.…

Shehu e thotë hapur: Presim një nder nga Laçi

Julian Shehu është një nga të rinjtë që këtë sezon ka arritur të shpërthejë në Superiore. Mesfushori, i cili me Kastriotin ka lujatur rregullisht si titullar, në ndeshjen e djeshme me Tiranën u vlerësua si më i miri në fushë për të dyja…

Devolli këshillon rivalin direkt: Ja çfarë i duhet Tiranës

Trajneri i Kastriotit, Bledar Devolli, ishte i ftuar në emisionin “Zona Gol” në “Supersport”, ku diskutoi mbi transformimin që ka pësuar skuadra krutane që prej momentit ku ai u vu në krye të këtij posti. Gjirokastriti gjithashtu ka folur…

Devolli: Tirana klub i madh, sot fati nuk ishte me ne!

Trajneri i Kastriotit, Bledar Devolli, foli për emisionin Gol pas Goli në Supersport pas ndeshjes kundër Tiranës, ku u shpreh: “E rëndësishme është që kemi bërë një ndeshje të madhe ndaj një ekipi të madh. Më vjen keq që Tirana është në…

Shpërthejnë Fanatics: Po e rrëzoni Tiranën, zhdukuni!

Tirana do të luajë ndeshjen vendimtare ndaj Kastriotit me dyer të mbyllura. Klubi vendosi të mos shlyente dënimin duke mos paguar gjobën prej 5 milionë lekësh (të vjetra). Ky vendim nuk është pritur mirë nga tifozët, sidomos nga grupimi…

Mos e besoni po deshët, peticion për… Tirana-Kastrioti!

Nuk kishte ndodhur më parë, ose të paktën nuk e kemi hasur. Një tifoz i Tiranës ka vendosur të hapë një peticion dhe gjithçka lidhet me ndeshjen Tirana-Kastrioti. Bardheblutë janë të dënuar të luajnë pa tifozë dhe klubi ka vendosur të që të…

Husein kompleton Kastriotin, finalja në derë

Kastrioti po përgatitet për ndeshjen me Tiranën, një finale për skuadrën e drejtuar nga Bledar Devolli. Krutanët e dinë shumë mirë se në asnjë mënyrë nuk duhet të humbin në stadiumin “Selman Stërmasi”. Motivimi është maksimal, sidomos pas…

Devolli: Sot dominuam, fatin e sezonit e kemi në dorë ne!

Trajneri i Kastriotit, Bledar Devolli, ka folur pas ndeshjes së fituar 2-0 përballë Flamurtarit, ku u shpreh shumë i lumtur për atë që të tijtë dhanë në fushë. Kastrioti është tashmë vetëm 2 pikë larg Tiranës, kundërshtari i radhës në…

Nga Fushë-Kruja në Gjirokastër, formacione surprizë

Sot luhet java e 33-të në Superiore dhe janë mësuar aktualisht formacionet në fy prej takimeve që do të zhvillohen. Në Fushë-Krujë Kastrioti pret Flamurtarin dhe trajneri Devolli ka bërë disa ndryshime. Husein mungon për shkak kartonësh dhe…

Theu dorën ndaj Teutës, mbrojtësi zbret në fushë

I dëmtuar në ndeshjen me Teutën, mbrojtësi Dajan Shehi mungon prej kohësh për Kastriotin. Në takimin me durrsakët ai theu dorën dhe sezoni për të ka përfunduar. Gjithsesi, kur kanë mbetur edhe katër ndeshje për t’u luajtur, shtatlarti ka…

Devolli: I kemi lënë disa pa gjumë, me fatin nuk hahet inat!

Bledar Devolli foli pas ndeshjes me Laçin në emisionin “gol pas Goli” në Superiore, teksa fillimisht deklaroi: “Veç pjesës së parë që ishim të përgjumur, që erdhi edhe prej stadiumit bosh, pjesën e dytë e patëm në kontroll, kishim raste dhe…

Devolli: Ndeshja e jetës, s’më interesojnë statistikat!

Kastrioti ka një mision të vështirë nesër, edhe pse me Laçin luhet në një stadium të boshatisur. Krutanët ishin pushim fundjavën e shkuar dhe kanë pasur kohë mjaftueshëm për ta përgatitur sfidën me kurbinasit. Tashmë Kastrioti është gati…

Devolli: Laçi një finale, nuk luajmë asnjëherë për barazim

Kastrioti e ka të qartë se për ta është edhe më vështirë mbijetesa në Superiore nëse nuk marrin pikët e plota të shtunën kundër Laçit. Diçka të tillë e thotë hapur edhe trajneri Bledar Devolli, i cili thekson se kjo është një nga ndeshjet…

Shënime për Laçin, një “spiun” në stadium

Laçi kërkon kupat e Europës dhe dje bëri maksimumin për të fituar ndaj Partizanit kryesues. Kurbinasit bënë një ndeshje të mirë ndaj të kuqve, por ishte e pamjaftueshme për të marrë tre pikët. Javën e ardhme skuadra e drejtuar nga…

Devolli i gëzohet rikthimeve, Kastrioti bëhet “top”

Kastrioti mori vetëm një pikë kundër Partizanit dhe diferenca me Tiranën dhe Luftëtarin është 5 dhe 7 pikë. Këto dy skuadra përballen mes tyre të dielën në kampionat dhe skuadra e Devollit do të marrë tre pikët në tavolinë me Kamzën, ndaj…

Gega përdor “xholin”, Starova e Shehi bëjnë lëvizje

Kastrioti-Partizani dhe Laçi-Skënderbeu janë dy ndeshjet që nisin prej orës 16:00 dhe trajnerët kanë vendosur në lidhje me formacionet. Në kampin e kuq dilema ishte krahu i djathtë i mbrojtjes dhe trajneri Gega do të përdorë në vend të…

Marku: Nuk e ulim kokën, garojmë deri në fund

Herald Marku është një nga surprizat e bukura të Kastriotit. Mesfushori, një produkt i moshave të Partizanit, kishte provuar të luante në Superiore më parë me Tërbunin, ndërkohë që më pas u zhvendos në Gjermani. Pas një aventure të shkurtër…

VIDEO | Skënderbeu “zhyt” Kastriotin me “poker”

Skënderbeu ka regjistruar fitoren më të thellë të këtij edicioni në përballjen e sotme ndaj Kastriotit. Ekipi korçar mundi vizitorët me rezultatin e thellë 4 – 0. Mungesa e mbrojtësit afrikan, Edi Bojom, ndikoi shumë në lojën e…

Ymeraj gati për Devollin, lajme të mira edhe nga infermieria

Kastrioti po mendon për ndeshjen me Skënderbeun në transfertë dhe trajneri Bledar Devolli i gëzohet faktit që Lukman Husein dhe Edi Bojom nuk kanë probleme serioze. Dy mbrojtësit lanë fushën të dëmtuar në takimin me Luftëtarin, por janë…

Devolli: Ku ishim e ku jemi, meritë e këtij grupi të talentuar

Kastrioti i Bledar Devollit ka marrë një tri pikë të çmuara në takimin ndaj Luftëtarit. Në përfundim të ndeshjes trajneri i skuadrës krutane foli për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport”, ku vlerësoi lojën e djemve të tij, por edhe…

VIDEO | Gol i anuluar në Fushë-Krujë, shikoni rastin

Luftëtarit iu anulua një gol në minutën e dytë të kohës shtesë në takimin ndaj Kastriotit. Arbitri kryesori Enea Jorgji e konsideroi të pavlefshëm golin e kenianit Dunga për shkak të një pozicioni jashtë loje. Vendimi i gjyqtarit…