Browsing Tag

Kasano

Kasano: Realizova vetëm 30% të potencialit tim

Antonio Kasano ka kryer një intervistë me “Sky Sports”, ku ka reflektuar mbi jetë dhe karrierën e tij. Edhe pse ka dy vite pa luajtur, 36-vjeçari nuk i ka “larë duart” me futbollin e luajtur, pasi aktualisht po stërvitet me klubin e Virtus…

Kasano zë mend, shpejt do ta shohim si trajner

Gjatë javëve të fundit mediet italiane kanë raportuar se Antonio Kasano do rikthehet të luajë futboll pas një pushimi gati 2-vjeçar. Por, duket se lojtari ka ndërruar mendje, pasi e ka kuptuar se në moshën 36-vjeçare, koha e tij si…

Kasano “mesazh” Inzagit, kërkon rikthimin në Serie A

Antonio Kasano është pa ekip që prej janarit të vitit të kaluar. Por, edhe pse një vit e gjysmë pa luajtur futboll profesionist, Kasano i ka lënë të hapur mundësinë e një rikthimi në futboll, madje 36- vjeçari pretendon të rikthehet në…