Browsing Tag

Kamza

Gjoka: Ja çfarë na duhet në merkato, askush nuk ka garanci

Kamza siguroi një trepikësh shumë të rëndësishëm përballë Skënderbeut. Goli i Masato Fukuit i dha fitoren vendasve, të cilët ngjiten në kuotën e 15 pikëve, duke spostuar Tiranën në zonën e ftohtë për momentin. Ernest Gjoka ka folur pas…

Kamza e Luftëtari, “presion” Skënderbeut e Partizanit

Kamza pret të premten Skënderbeun në shtëpi dhe synimi i vetëm janë tre pikët. Skuadra e drejtuar nga Ernest Gjoka u mposht nga Flamurtari së fundmi dhe i gjithë fokusi është te ndeshja e radhës me korçarët. Për këtë klubi periferik i…

Humbje me shumë pasoja, Kamza pa dy titullarë

Triumfi i një jave më parë me Luftëtarin ishte shumë i rëndësishëm për Kamzën, por në atë takim u dëmtuan Olsi Teqja dhe Orjad Beqiri. Të dy këta futbollistë nuk ishin në takimin kundër Flamurtarin ditën e djeshme dhe mungesa e tyre u ndje.…

VIDEO | Kamza dhe balta nuk e ndalin dot Flamurtarin!

Dëshirohej shumë vazhdimësia në Vlorë dhe ka ndodhur: Flamurtari likuidoi 1-0 Kamzën dhe kjo është fitorja e dytë radhazi, pas asaj të marrë një javë më parë ndaj Laçit. Dy ndeshje në shtëpi, gjashtë pikë të plota. Daja dhe të tijtë janë të…

Dëmtimet shqetësojnë Gjokën, situata te Kamza

Kamza po përgatitet për ndeshjen me Flamurtarin, ndërkohë që për trajnerin Ernest Gjoka ka disa shqetësime që lidhen me mungesat. Orjad Beqiri u dëmtua në ndeshjen kundër Luftëtarit, ashtu si Olsi Teqja. Ky i fundit, seancën e djeshme…

Malaj: Kemi ndryshuar me Gjokën, ja si fitohet në Vlorë

Argjend Malaj është një nga lojtarët më të rëndësishëm të Kamzës. Para ndeshjes së radhës me Flamurtarin, mesfushori nga Prishtina ka treguar ndryshimet që skuadra e tij ka pësuar me emërimin e Ernest Gjokës në krye të stafit teknik.…

Kamza me sytë nga Teqja, Beqiri humbet Flamurtarin

Kamza ka arritur dy rezultate pozitive radhazi dhe tani shpreson që të mos dalë pa pikë edhe në takimin e radhës me Flamurtarin. Edhe pse nuk është një mision edhe aq i lehtë. Ndonëse skuadra duket se është rritur nga ana psikologjike,…

Efekti “Gjoka”, Kamza ka ndryshuar strategji

Në një kampionat kaq të vështirë çdo pikë mund të konsiderohet “flori”. Skuadrat kanë pak diferenca me njëra-tjetrën dhe kushdo mund të fitojë ndaj kujtdo. Kamza është një prej ekipeve që ka mjaft cilësi, por rezultatet nuk kamë qenë ato që…

Idrizaj: Fitorja “oksigjen” për ne, luaj kudo për ekipin

Hektor Idrizaj, mbrojtësi vlonjat i Kamzës, luajti në disa pozicione ndaj Luftëtarit për shkak të problemeve që skuadra e tij pati prej dëmtimeve. Për të nuk ka rëndësi shumë se ku luan dhe këtë e shprehu hapur në prononcimin e dhënë në

Prishet festa, Gjoka: Tani duhet të mendoj për rikuperimet

Ernest Gjoka,trajneri i Kamzës, u shfaq i kënaqur pas ndeshjes së fituar me Luftëtarin. Në lidhjen direkte me emisionin “Gol pas Goli”, në Supersport, ai analizoi triumfin e arritur dhe rëndësinë që kishte. Por, pavarësisht fitores, ka

FOTO | Fukui dedikim special, Trashi e Telushi surpriza

Masato Fukui shënoi golin e parë për Kamzën ndaj Luftëtarit, ndërkohë që ka shpalosur një bluzë ku ishte shkruar emri i Bahtir Avdylit, i ndarë nga jeta disa ditë më parë. japonezi e ka ngritur fanellën në drejtim të portierit, i cili po

Kamza e Luftëtari gati, njihuni me formacionet

Ernest Gjoka dhe Gentian Mezani kanë përzgjedhur lojtarët titullarë. Te Kamza nuk ka asnjë ndryshim nga ndeshja e fundit me Laçin. Te Luftëtari mungon kapiteni Behar Ramadani, i cili është zëvendësuar nga Oltion Rapa. Në sulm Shkurtaj

Finale në Kamzë e Vlorë, rreshtimet dhe… arbitrat

Ndeshjet e radhës në Superiore, që konsiderohen padyshim si finale. Kamza e vendit të fundit duhet medoemos të mposhtë Luftëtarin dhe për trajnerin Ernest Gjoka grupi i lojtarëve është thuajse i plotë. Terreni është një problem, por duhet

Mungesa e golit dhe terreni, Plaku: Ja çfarë po na pengon!

Sebino Plaku po e vuan mungesën e golit, por më së shumti rezultatet jo të mira të Kamzës. E tha edhe vetë sot në konferencën për shtyp, ndërkohë që analizoi edhe pse skuadra nuk po shënon. Kapiteni i skuadrës periferike të kryeqytetit ia…

Borxhet në Tatime, gjysma e Superiores në listë

Superiorja i ka të shumta problemet. Financat janë një “plagë” e përgjithshme dhe kjo ka bërë që shumë klube të akumulojnë borxhe ndër vite. Veç futbollistëve e palëve të treta, borxhet janë të shumta edhe ndaj shtetit. Nga kampionati…

Java e 16-të është “zjarr”, zbuloni planin e Superiores

Rivaliteti është mjaft i madh si për vendet e para ashtu dhe për fundin e tabelës në Katgorinë Superiore. Katër ekipe luftojnë për të mbijetuar, ndërsa gjashtë të tjera synojnë Europën dhe titullin. Diferencat mes skuadrave janë të vogla…

Bonani: Superiorja si Seria B, do të mbijetojmë

Klaudio Bonani ishte lojtari i ndeshjes dhe në emisionin “Gol pas Goli” foli për pikën e marrë në Laç. Italiani nuk nguroi që ta krahasonte Kategorinë Superiore me Serinë B. VLERËSIMI - “Jam i kënaqur që jam lojtari i ndeshjes. Sot bëmë…

Gjoka: Pika na duhej me patjetër, ishim të çoroditur  

Ernest Gjoka foli pas ndeshjes me Laçin në emisionin “Gol pas Goli”, në “Supersport”, teksa tregoi se skuadra e kishte të domosdoshme për të mos dalë pa pikë në këtë takim. TAKIMI - “E kishim ndërtuar ndeshjen që të mos dilnim pa pikë.…

Kurthi i Gjokës pengon Laçin, Kamza e fundit

Shah në Laç. Kurbinasit luanin ndeshjen e dytë radhazi në shtëpi dhe përballë tyre u gjend një Kamzë e vendosur mjaft mirë. Trajneri Gjoka e kishte bërë të qartë se nuk duhet të humbnin këtë herë dhe skuadra e tij ishte mjaft e kujdesshme.…

FSHF vendos, ja arbitrat që gjykojnë në Laç dhe Fushë-Krujë

Zhvillohen sot dy përballjet e fundit të javës së 15-të të Kategorisë Superiore. Laçi pret Kamzën, kurse Kastrioti-Flamurtarin. Dy ndeshje për t’u parë, me kurbinasit që kërkojnë të ndjekin Teutën e vendit të tretë dhe të parakalojë Kukësin…

Nga Korça, në Laç: publikohen çmimet e biletave

Të gjithë e kanë mendjen te derbi Partizani-Tirana, që luhet sot prej orës 18:00. Por të shtunën dhe të dielën luhen edhe katër takime të tjera. Për dy prej tyre kompania “BliniBileta.com” ka publikuar çmimet e biletave. Në Korçë…

Kamza pa portier rezervë, sa pak alternativa për Cungun

Kamza dhe Kukësi përballen mes tyre sot, ndërkohë që ka diçka që të bie në sy sapo merr në dorë protokollet e ndeshjes. Skuadra periferike e kryeqytetit nuk ka portier të tretë. Në stol nuk ka asnjë alternativë për bullgarin Kirev.…

Nga Laçi, në Kamzë: Vetëm tre pikët bëjnë punë

Laçi-Kastrioti dhe Kamza-Kukësi janë përballjet që mbyllin javën e 14-t të Kategorisë Superiore. Verilindorët duan titullin kampion dhe pas humbjes së Partizanit dhe barazimit të Skënderbeut kanë mundësinë të ngushtojnë diferencën me të…

Kamza-Kukësi, publikohen çmimet e biletave

Kamza pret Kukësin nesër pres orës 14:00, ndërkohë që së fundmi janë publikuar edhe çmimet e biletave për tifozët që do të ndjekim nga stadiumi këtë përballje. Klubi verilindor ka dalë me një njoftim, teksa informon si më poshtë.…

Gjoka vs Cungu, sa shumë mungesa para “finales”

Është si një finale takimi Kamza-Kukësi. Fitorja është i vetmi rezultat që u bën punë dy skuadrave. Por problem janë mungesat, që në fakt nuk janë të pakta në të dyja kampet. Kështu, për shkak kartonësh vendasve u mungon mesfushori Argjen…