Browsing Tag

Kamza

Dënimi i Kamzës, tani u krijua një “lëmsh” tjetër

Përjashtimi i Kamzës dhe rrëzimi në Kategorinë e Dytë ka krijuar një “lëmsh” dhe gjithçka lidhet me Kategorinë e Parë. Në fund të këtij sezoni nga Superiorja bie vetëm një ekip, ndërkohë që mbetet një vend bosh në të Parën. Në rregullore…

FSHF e indinjuar nga dhuna, kampionati drejt pezullimit

Skenat e shëmtuara të ndodhura në stadiumin e Kamzës kanë sjellë reagimin e Federatës Shqiptare të Futbollit. Qeveria e futbollit shqiptar dënon dhunën dhe i bën thirrje shtetit shqiptar që të ndryshojë ligjin që largoi policinë nga…

VIDEO | Stojku: Penalltia solli irritimin, i mbrojta arbitrat

Gentian Stojku, trajneri i Kamzës, pas ndeshjes me Laçin foli në lidhje të drejtpërdrejtë në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport. Elbasanasi foli për ndeshjen dhe për ngjarjen që ndodhi pas ndeshjes, kur u godit gjyqtari i FIFA-s,…

VIDEO | Skandal: Një penallti tërbon Kamzën, goditet arbitri

Laçi pa busull, edhe pse barazoi 1-1 me Kamzën. Por skenën e mori dhuna, pasi u godit arbitri Eldorian Hamiti. Tifozë në fushë, që sulmojnë. Presidenti Qarri futet në fushë dhe mundohet të mbrojë arbitrat. Hyn edhe policia për të qetësuar…

Vetëm një lëvizje te Kamza, Prenga befason me formacionin

Gentian Stojku dhe Besnik Prenga, dy ish-sulmues që drejtojnë Kamzën e Laçin, kanë përzgjedhur formacionet që do të zbresin në fushë nga ora 14:00. Vetëm një ndryshim te skuadra periferike e kryeqytetit, që nuk do të ketë të gatshëm Masato…

Fitorja me Laçin detyrim, Kamza pa shënuesin më të mirë

Kamza përballet me Laçin ditën e diel, ndërkohë që trajneri Gentian Stojku do t duhet të bëjë pa shënuesin më të mirë të skuadrës së tij. Japonezi Masato Fukui, autor i pesë golave në Superiore këtë sezon, u ndëshkua me karton të verdhë…

Zyrtare: Gjoka jep dorëheqjen, Kamza pa trajner sërish

Kamza, pas humbjes së pësuar me Kastriotin, ka mbetur edhe pa trajner. Ernest Gjoka e shprehu pas ndeshjes që do të rishikonte pozicionin e tij dhe tashmë është gjithçka zyrtare.  “Sot ishte një ndeshje për t'u fituar. Nuk u fitua dhe të…

Gjoka e Devolli vendosin, Gega e Prenga surprizojnë

Laçi-Partizani dhe Kamza-Kastrioti luhen prej orës 14:00, ndërkohë që janë zbardhur edhe formacionet e të katër ekipeve. Në Laç trajneri Skënder Gega ka bërë ndryshime, pasi Idrizaj do të pozicionohet në mesfushë dhe si sulmues i dytë është…

Gjoka buzëqesh, Kamzës i rikthehen tre futbollistë

Kamza mori një pikë në transfertë kundër Teutës, ndërkohë që përgatitet për ndeshjen me Kastriotin në shtëpi. Skuadra periferike e kryeqytetit e ka detyrim fitoren dhe normalisht që nuk i lejohet hap hals të dielën. Trajneri Ernest Gjoka…