Browsing Tag

Kamer Qaka

VIDEO | Goditet arbitri në Rumani, Kamer Qaka protagonist

Plas në Rumani, aty ku Kamer Qaka i është gëzuar kualifikimit pas gjuajtjes së penalltive. Universatutea Kraiova ka eliminuar Honved, ndërkohë që ndeshja e mbyllur me rezultatin e bardhë 0-0 pati disa episode jo të këndshme. Fillimisht u…

5 milionë euro ofertë, Kamer Qaka e zëvendëson

Universitatea Kraiova mund të humbasë këtë verë një nga lojtarët më të mirë të skuadrës së tij. Aleksandru Çikaldau, i cili po spikat me Rumaninë U21 në Europiane, pritet të shitet për shumën e 5 milionë eurove. Mesfushori ka një…

“Qaka do kalbet në stol”, befasia vjen nga Rumania

Adrian Ambrose, presidenti i Poli Iashit, para pak ditës dha një deklaratë të fortë në lidhje me mesfushorin Kamer Qaka. Ky vit nuk kishte nisur mirë për mesfushorin, i cili kishte luajtur vetëm katër ndeshje. Kreu i klubit rumun u shpreh…

Shifrat e transferimeve, Qaka mes rekordmenëve në Rumani

Futbolli rumun ka siguruar të ardhura të rëndësishme nga transferimet e lojtarëve. Steaua e Bukureshtit (FCSB) ka arritur të shesë një lojtar deri në 9.5 milionë euro. Mbrojtësi Vlad Kirikesh kaloi te Totenhemi për shifrën e mësipërme në…

VIDEO | E gjitha për një pikë, Qaka asist Platinisë

Poli Iasi nuk arriti të merrte më shumë se një pikë nga përballja shtëpiake me Sepsin. Ekipi i Kamer Qakës barazoi 1-1, ndërkohë që mesfushori i kombëtares dhuroi asistin e golit vendas. Miqtë kaluan në avantazh në minutën e 9, ndërsa…

Qaka nuk e ndal dot Kluzhin, Prenga spektator ndaj Rijekës

Kamer Qaka e ka humbur vendin në kombëtare, por me Poli Iashi në Rumani ai po luan rregullisht si titullar. Kështu ka ndodhur edhe sot, teksa është aktivizuar për 90 minuta në takimin e humbur në transfertë kundër Kluzh. Mesfushori…

Akuza të rënda, Qaka dhe Stoikan mohojnë gjithçka

Kamer Qaka është rrethuar nga probleme të shumta gjatë kësaj vere. Shumë fjalë për të ardhmen e tij, kritika dhe në fund u la jashtë listës së Steauas. Mesfushori nuk donte që të largohej, por në fund u bind të rikthehej te Poli Iashi.…

Qaka kthehet tek Iashi, detajet e transferimit nga Steaua

Vetëm dy muaj te Steaua. Nga blerje e bujshme, për të cilin u paguan 375 mijë euro, në një lojtar të padëshiruar. Presidenti Xhixhi Bekali e përjashtoi nga ekipi për ndeshjen me Rapidin e Vjenës në Europa League dhe tani e rikthen…

Refuzoi propozimin e klubit, përjashtohet Kamer Qaka!

Te Steua e Bukureshtit ka një çështje dhe lidhet me mesfushorin Kamer Qaka. Një vit më parë presidenti Xhixhi Bekali u dashurua pas mesfushorit, i cili shkëlqente te Poli Iashi. Rreth 400 mijë euro të paguara për 23-vjeçarin dhe kontratë…

Bekali është i paparashikueshëm, vendos për Kamer Qakën!

Kamer Qaka mund të qetësohet tani, pasi me shumë mundësi nuk do të largohet nga Steaua, që e bleu këtë verë mesfushorin nga Poli Iashi për rreth 400 mijë euro. Mesfushori ka nënshkruar për pesë vite, por po diskutohej për një huazim të…

Kamer Qaka drejt zyrtarizimit, FCSB e huazon

Kamer Qaka nënshkroi këtë verë për 5 vite me Steauan e Bukureshtit (FSCB), por mesfushori duket se nuk do të luajë këtë sezon aty. Lojtari i kombëtares nuk ia ka dalë të përshtatet dot dhe presidenti Xhixhi Bekali, i cili këmbënguli shumë…

Qaka prapakthehu, konfirmohen tratativat

Kamer Qaka u transferua këtë verë te Steaua e Bukureshtit (FCSB), por nuk gjen rehati. Deri më tani mesfushori nuk qenë në lartësinë e pritshmërive dhe tanimë shanset janë të mëdha që ai të ndryshojë skuadër pa u mbyllur merkatoja. Poli…

Qaka dhe 500 mijë euro, befasia vjen nga Rumania!

Kamer Qaka iu bashkua këtë verë Steauas së Bukurshtetit (FCSB), që pagoi te Poli Iashi rreth 400 mijë euro për kartonin e mesfushorit. Por duket se gjërat kanë ndryshuar dhe presidenti i klubit rumun, Xhixhi Bekali, po tenton ta përfshijë…

Panuçi mund të qetësohet, ja sa mungon Qaka

Kamer Qaka iu bashkua Steauas së Bukureshtit gjatë kësaj vere dhe dje bëri debutimin në një ndeshje zyrtare. Kampionati nuk nisi mirë për skuadrën e mesfushorit të kombëtares, që pa të gëzohej Azdren Llullakun, i cili shënoi golin e fitores…