Browsing Tag

Kaká

Ronaldo, Fenomeni apo Ronaldinjo, Kaka bën zgjedhjen e tij

Braziliani Kaka është një ndër të paktit futbollistë që ka pasur luksin të luajë me Ronaldo Fenomenin, Ronaldinjon dhe Kristiano Ronaldon. Fantazisit, i pyetur së fundmi se kash nga lojtarët që ai ka luajtur me të është i miri, nuk nguron…

San Siro përqafon Kakanë: Milani është në rrugën e duhur

Rikardo Kaka dhe Milani, një dashuri e pavdekshme, e panjollosur as nga aventura e shkurtër madrilene e yllit brazilian, i cili është kthyer tashmë në shtëpi. Dje në San Siron e mbushur si në kohërat e arta Kaka përshëndeti tifozët dhe e…

Kaka rikthehet te Milan, klubi dy çështje për të zgjidhur

Kaka do të rikthehet te Milani. Ylli brazilian do të mbërrijë nesër në zyrat e klubit siç citon “Gazzetta dello Sport”, për të nisur aventurën si zyrtar. 36-vjeçari u shpreh para disa ditësh: “Duhet të studioj, të ndjej terrenin, por në të…

Rrëfehet Kaka: Ky Milan më jep besim, Juve s’ka konkurrencë

Rikardo Kaka po shijon jetën larg fushave të futbollit, por braziliani e di mirë se nuk mund të jetojë pa këtë sport që i ka dhën gjithçka. Momentalisht 36-vjeçari po merr licencën për drejtor sportiv, ndërsa së shpejti do të fillojë edhe…