Browsing Tag

Juventus

Zyrtarizohet gjithçka, Juventusi prezanton De Ligt

Juventusi ka prezantuar zyrtarisht goditjen e madhe të verës. Matijs De Ligt do të luajë në Torino pesë sezonet e ardhshme dhe do të formojë një dyshe fantastike në qendër të mbrojtjes bashkë me Xhorxho Kielinin. 75 milionë euro paguan…

“Jam i lodhur nga vendi i dytë, Sarri nuk do e nisë mirë”

Vitet e fundit Napoli ka qenë kundërshtari më konkurues i Juventusit. Gjithsesi, ka qenë shumë pak për të ndalur “Zonjën e Vjetër” të triumfojë. Lorenzo Insinje mendon se ka ardhur momenti i duhur, që titulli të vijë në Napoli. Ai shprehet…

Xheko-Inter, gjithçka varet nga një juventin

Inter dëshiron të nënshkruajë me dy sulmues qendre. Romelo Lukaku dhe Edin Xheko janë emrat që ka vendosur Antonio Konte në tavolinën e Marotës. Edin Xheko është më afër zikaltërve, duke parë vlerën e tij më të ulët se belgu në merkato. Në…

Juves nuk i bën më punë, Manxhukiç drejt Premier Ligës

Juventusi ka luksin të largojë një lojtar si Mario Manxhukiç. Sarri nuk e sheh si pjesë thelbësore e skemave të tij dhe kroati është me valixhe gati. Pavarësisht se është ndër të preferuarit e tifozërisë dhe një “luftëtar” në fushën e…

“Totenham apo Juventus? Zaniolo nuk është në shitje!”

Italia pas një periudhe të errët duket se po nxjerr një brez me plot talente, që pritet të pushtojnë arenën evropiane të futbollit. Një prej tyre është Nikolo Zaniolo. Fantazisti ka spikatur këtë vit me Romën. Për të kanë treguar interes…

Milan troket te Juventusi, synohet huazimi i mbrojtësit

Qendërmbrojtësi turk Merih Demiral u zyrtarizua pak ditë më parë si lojtari më i ri i Juventusit. Kampionët e Italisë paguan 18 milionë euro për të bërë të tyrin të riun turk, i cili ka nënshkruar një kontratë 5-vjeçare. Megjithëse,…

Overmars e konfirmon: De Ligt te Juventusi? Ja çfarë mungon

Matijs De Ligt dhe Juventusin i ndan vetëm zyrtarizimi. Marrëveshja është arritur, Ajaksi do të përfitojë 70 milionë euro, ndërsa mbrojtësi 19-vjeçar do të përfitojë një rrogë prej 12 milionë eurosh në sezon. Mark Overmas ka folur në…

Juventus vulos largimin e Matuidi, PSG tundohet nga çmimi

E ardhmja e Blez Matuidi te Juventusi është vënë në dyshim pas transferimeve të Eron Ramsei dhe Adrien Rabio. Hapsirat për francezit duken të pakta dhe një ndarje do të ishte zgjidhja më e mirë për të gjitha palët. Sipas “Corriere dello…

Një surprizë për Higuain, Roma nuk heq dorë

Roma po bën merkato në shumë fronte, por objektivi i madh quhet Gonzalo Higuain. Sulmuesi argjentinas është pjesë e Juventusit deri në vitin 2021. Qëndrimi te bardhezinjtë do të thotë qëndrim në stol dhe Roma po tenton të përfitojë nga kjo…

Ikardi te Juventusi, skenari i çmendur për transferimin!

Ikardi u kthye në Milano një ditë më parë dhe do të bëjë "qejf" fillimisht me vrapime dhe teste fizike. Të paktën deri kur të ketë një marrëveshje për transferimin e tij. Sulmuesi argjentinas e ka mbyllur gjithçka me zikaltrit dhe gjasat…

Juventus ka ëndrrën e radhës, është “magjistari” madrilen

Juventus po mundohet të ndërtojë një skuadër perfekte, ndërkohë që për ta bërë këtë ka mbetur vetëm për të sjellë një “virtuoz” në mesfushë. Isko është ëndrra bardhezi e radhës. Mesfushori është në merkato, me Realin që kërkon Pogba dhe…

Klubi londinez i hap dyert, Higuain pranë kthimit në ishull

Gonzalo Higuain edhe pse ka një marrëdhënie shumë të mirë me Sarrin, nuk pritet të qëndrojë në Torino. Sulmuesi e ka humbur shkëlqimin e tij pas periudhës së vështirë te Milani e më pas te Çelsi. Gjithsesi, kërkesat për të nuk mungojnë.…

Ajaksi i vë vulën, De Ligt largohet nga holandezët!

Matijs De Ligt ka qenë një nga lojtarët më të kërkuar gjatë kësaj vere. Emri i mbrojtësit është lidhur më së shumti me Barcelonën fillimisht, por Juventusi arriti të lëvizte më mirë dhe të bindte lojtarin që t’i bashkohej bardhezinjve.…

S’ka më dilema, De Ligt nuk udhëton me Ajaksin

Mbrojtësi i Ajaksit, Matijs de Ligt, nuk do të udhëtojë me skuadrën në Austri. Mbrojtësi nuk do të jetë pjesë e skuadrës për fazën përgatitore, pasi Ajaks dhe Juventus po planifikojnë të mbyllin marrëveshjen brenda pak orësh. Klubi i…

Lojtari i 12-të nuk zhgënjen, Juve merr një lajm fantastik

Juventusi po përjeton një prej periudhave më të suksesshme të historisë së tij. Fitimi i “Serie A” të sezonit që vjen do të ishte i nënti radhazi, një rekord gati i paarritshëm. Përveç kësaj “Zonja” çdo vit po mbledh yjet më të mëdhënj të…

Moize Ken e duan në Premier, oferta e fundit shtang Juven

Moize Ken është drejt transferimit tek Ajaksi. Juventusi ia ka ofruar kampionëve të Holandës në operacionin që do sillte kalimin e Matijs De Ligt në Torino. Ofertat për sulmuesin e talentuar nuk mungojnë dhe e fundit ka ardhur nga…

Bajerni nis ofensivën, synohet “luftëtari” i Juventusit

Bajerni ka nevojë për përforcime dhe drejtuesit e dinë mirë këtë fakt. Ideja e tyre e fundit intrigon jo pak. Objektivi i klubit bavarez luan në Serie A, konkretisht te kampionët e Juventusit. Ai nuk është një emër i panjohur në Bavari,…

“Lajthit” Juventusi, heq dorë nga supertalenti për De Ligt

Matijs De Ligt ka pranuar prej kohësh të vazhdojë karrierën te Juventusi. E vetmja “nyje” që duhet zgjidhur është marrëveshja me Ajaksin. Holandezët po tregohen kokëfortë me atë që kërkojnë. Nëse Juve e do talentin në ekip për sezonin e…

Zyrtare | Juventus firmos me talentin argjentinas

Kristian Romero do të jetë futbollisti më i ri i Juventusit. Argjentinasi vjen nga Xhenoa, ku është paraqitur shumë mirë. Qendërmbrojtësi regjistron 27 paraqitje sezonin e kaluar, në të cilat është vlerësuar mjaft nga opinioni sportiv.…

Ofertë e majme për Ken, Juventus nuk mendohet fare

Moise Ken është një nga “diamantet” e akademisë së Juventusit. 19-vjeçari pjesën e dytë të sezonit që kaloi u integrua në skuadrën e parë të “Zonjës” dhe direkt pas kësaj pasoi shpërthimi i tij. Ai u bë lojtari i parë i lindur në vitin…