Browsing Tag

Juve

Juventusi përgatit bombën, arrin akordin me yllin e Serie A

Mesfushori i Lacios, Sergei Milinkoviç-Saviç, nuk ka mundur të përsëritë sezonin e kaluar ku ishte protagonisti i një sezoni të shkëlqyer te Lacios. Pavarësisht rënies në formë, interesi për 24-vjeçarin mbetet shumë i lartë. Gjatë orëve…

De Laurentis sulmon: Nuk i mposhtim dot padronët e Italisë!

Aurelio De Laurentis nuk mund të qëndrojë më shumë se një javë pa ngacmuar rivalët e Juventusit. Në një ndër intervistat e tij thuajse të përjavshme me “Radio Kiss Kiss”, numri një i ekipit napolitan dha disa deklarata që me sigurisht do të…

Juve nis sulmin për Ikardin, ja detajet e ofertës së parë

Mauro Ikardi është kthyer në një objektiv konkret të Juventusit. Sipas gazetarit italian Tankrei Palmeri, drejtuesit e klubit torinez kanë shpalosur kushtet e kontratës që ata mund t’i ofrojnë argjentinasit. Një pagë vjetore neto prej…

Pabesi nga Instagrami, Kanselo ka një problem me Alegrin

Raporti midis Zhoao Kanselos dhe trajnerit Masimiliano Alegri mund të ketë pësuar një krisje të fortë. Trajneri livornez e la në stol mbrojtësin në ndeshjen e çerekfinales së Champions-it ndaj Ajaksit, ku i besoi vendin në formacion…

Alegri: Luajtëm më mirë se Ajaksi, çuditërisht humbëm

Masimiliano Alegri doli ditën e sotme para gazetarëve për të folur rreth ndeshjes së nesërme ndaj Fiorentinës, takim në të cilin Juventusit i mjafton edhe një barazim për të festuar titullin e tetë radhazi. Natyrisht vëmendje më e madhe…

E zbulojnë në Angli, Anjeli kontakton trajnerin e njohur

Eliminimi nga Ajaksi në çerekfinalet e Champions League mund të shkaktojë një reaksion zinxhir te Juventusi. Sipas medies angleze “Sky Sports”, gjatë orëve të fundit drejtuesit e klubit torinez kanë filluar kontaktet e parë me Antonio…

Alegri: Unë nuk largohem!

Juve jashtë, sërish, duke mbetur pa Champions League, edhe pse investoi pa fund dhe tashmë jeton e lufton vetëm për sukses në Europë. Tifozët janë të dëshpëruar dhe trajneri Maks Alegri është nën akuzë, por gjithsesi nuk është kohë…

Ronaldo drejt rënies, Mesi i thyen një tjetër rekord

Lionel Mesi po përjeton një nga sezonet më të mira në karrierën e tij, këtë e dëshmon qartë numri i pabesueshëm i golave që ka shënuar në këtë edicion të La Ligës. Në 28 ndeshje “pleshti” ka gjetur 32 herë rrugën e rrjetës, duke qenë…

Mesi i befasuar: Ronaldo magjik, nuk e prisja

Lionel Mesi vazhdon të dhurojë spektakël në mbrëmjet e Champions League ashtu siç ka bërë për më shumë se një dekadë radhazi. Në përfundim të ndeshjes ndaj Lionit, “pleshti” foli para gazetarëve, të cilët e pyetën dhe mbi paraqitjen e…

Ndeshja perfekte, Alegri “ledhaton” lojtarët

Masimiliano Alegri komplimentoi të gjithë lojtarët e tij për paraqitjen e shkëlqyer ndaj Atletiko Madrid. Në intervistën në përfundoim të takimit, tekniku toskan shpjegoi se çfarë bëri ndryshe nga takimi në vajtje. “Spinazola ka bërë një…

VIDEO | Ronaldo “show”, Juve shënon golin e dytë

Juventusit i kanë mjaftuar vetëm tre minuta nga fillimi i pjesës së dytë për të dyfishuar avantazhin ndaj Atletiko Madrid. Protagonist ka qenë sërish Kristiano Ronaldo, i cili u tregua përsëri i saktë me një goditje me kokë. Rezultati i…

VIDEO | Juve fillon përmbysjen, Ronaldo mposht Oblak

Juventusi ka zhbllokuar sfidën me anë të Kristiano Ronalos në minutën e 26-të. Futbollisti portugez shfrytëzoi harkimin  e Bernardeskin dhe nuk gaboi me goditjen me kokë pak metra larg portës së mbrojtur nga Jan Oblak.

Juve e pandalshme në Itali, vendos rekord historik

Juventus arriti të merrte tri pikët në transfertën më të vështirë, atë ndaj Napolit. “Zonja e vjetër” fitoi me rezultatin 2 – 1, ndërsa ndeshjes nuk i munguan polemikat dhe tensionet. Me këtë fitore Juventus vendos një rekord historik në…

Tifozët bëhen të padurueshëm, Alegri merr masa ekstreme

Masimiliano Alegri nuk ka një raport ideal me tifozët e Juventusit. Në pamje të parë kjo mund të duket diçka e çuditshme pasi tekniku livornez ka bërë një punë të shkëlqyer, teksa ka fituar katër kampionate radhazi dhe festën e të pestit e…

Kedira ia hedh paq, ja sa do të mungojë mesfushori

Mungesa e Sami Kedirës në listën e të grumbulluarve për sfidën në Madridin ndaj Atletikos, shkakorit jo pak bujë. Klubi torinez shpjegoi se gjerman kishte shfaqur rrahje të pazakonta të zemrës dhe për këtë arsye kishte qëndruar në Torino ku…

Forlan: Ronaldo bën diferencën, por Atletiko sërish favorite

Diego Forlan është një ndër sulmuesit më të mirë që Atletiko e Madridit ka pasur gjatë viteve të fundit. Uruguaiani ka dhënë një intervistë të shkurtër për “tuttojuve.com”, ku ka folur për përballjen e midis Juventusit dhe Atletikos dhe…