Browsing Tag

Jurgen Klop

Klop: Nuk jam i çmendur, nuk ia bëj atë pyetje Salah!

Salah shënoi dy gola me Liverpulin në fitoren 4-0 që regjistruan ndaj Crvena Zvezdës. Sulmuesi egjiptian arriti në kuotën e 50 golave me fanellën e Liverpulit, ndërkohë që pas ndeshjes gazetarët pyetën trajnerin Jurgen Klop për faktin që…

Lëv kundër Klopit, Nations League “molla e sherrit”

Jurgen Klop kritikoi Nations League si “kompeticioni më i pakuptimtë në botë". Trajneri i Liverpulit theksoi se “duhet të fillojmë të mendojmë më shumë për lojtarët”, ndërsa replika ka ardhur nga Hoakim Lëv. Trajneri i kombëtares gjermane…

Klop i qartë: Fabinjo? Mund të duhet shumë kohë

Liverpul ishte një ndër ekipet më aktive gjatë merkatos së verës. Padyshim një ndër transferimet që ra më së shumti në sy ishte blerja e Fabinjos, nga francezët e Monakos, për shifrën e 45 milionë eurove. Ajo që po bën edhe më shumë…

“Vullkani” Jurgen Klop, sa shumë ndeshje si trajner

Jurgen Klop pa diskutim është një nga trajnerët më të mirë në botë. Tekniku gjerman po bën mjaft mirë me Liverpulin e tij në këtë sezon të ri, pasi ka regjistruar vetëm fitore dhe në pjesën më të madhe të ndeshjeve ka shënuar nga një “lumë”…

Amazon zgjedh Liverpulin, Klop refuzon dhe shpjegon arsyet

Amazon, kompania amerikane me bazë në Siatëll, ishte autorja e dokumentarit “All or Nothing”, ku mori pjesë skuadra e Mançester Sitit në sezonin e kaluar. Një dokumentar që bazohet në pjesën e fshehtë të ekipit, lojtarëve dhe trajnerit.…

Klop shuan polemikat: Me Salah, çdo gjë në rregull

Liverpul po bën jashtëzakonisht mirë në fillimin ë këtij sezoni. Rezultatet deri tani për të besuarit e trajnerit Jurgen Klop, kanë qenë me të vërtetë impresionuese. Në Premier Ligë kanë 15 pikë të plota pas 5 ndeshjesh të luajtura dhe…

Liverpuli nis turin e “ferrit”, Klop shfaqet i qetë

Liverpul dhe Totenhem do të përplasin “brirët” mesditën e së shtunës dhe do të jetë testi i parë i vërtetë për këtë sezon për ekipin e Klop. Trajneri gjerman ka folur për mediat ditën e sotshme për sfidën ndaj “gjelave” të Londrës, si dhe…

Befason Jurgen Klop: Gafa e Alison? Shumë i lumtur që ndodhi!

Liverpul korri fitoren e katërt rresht në Premier Ligë përballë Lester Siti në transfertë me rezultatin 1-2, por Alison Beker bëri një gabim që për pak sa nuk rezultoi fatal. Vendasit shfrytëzuan gafën e portierit të Liverpulin dhe shënuan…