Browsing Tag

Jerome Boateng

Bajerni befason me kërkesën e tij, Boateng drejt Serie A

Bajerni i Mynihut ka nxjerrë në merkato Zherom Boateng. Mbrojtësi 30-vjeçar ka humbur postin e titullarit dhe largimi është shpëtimi i vetëm. Trajneri Kovaç nuk e ka në planet e tij për sezonin e ardhshëm, ndërsa të njëjtën gjë mendon edhe…

Juventusi pranë goditjes së bujshme, pazar te Bajerni

Çështja kryesore që diskutohet te Juventusi është padyshim ajo e trajnerit të ri, por gjithsesi kjo nuk do të thotë që drejtuesit nuk po mendojnë për merkaton. Pikërisht ditën e sotme “Calciomercato.com” raporton se drejtuesit e…

Hernandez i destinuar për Bajernin, Rumenige fillon spastrimet

Transferimi i Lukas Hernandez drejt Bajernit të Mynihut është vetëm çështje kohe. Drejtuesit e klubit gjerman kanë rënë dakord të aktivizojnë klauzolën e largimit të lojtarit të Atletikos, madje për këtë kanë folur hapur vetë drejtuesit më…

Boateng: Të vjen keq për mënyrën si iku Ozili!

Çështja Mesut Ozil në kombëtaren gjermane ende vazhdon të shkaktojë polemika. Pas “pensionimit” para kohe nga "Pancerat", ishin Toni Kros, Tomas Myler dhe Manuel Nojer, të cilët folën në lidhje me këtë çështje. Ranë në sy fjalët e Nojer, i…

Zherom Boateng zbulon telefonatën me Murinjon

Zherom Boateng ka telefonuar Zhose Murinjon për ta falënderuar për interesin e treguar për të pasi refuzoi një kalim tek Mançester Juanjtid. Mbrojtësi i Bajern Mynih ishte vetëm një nga qendërmbrojtësit e shumtë të lidhur me një kalim të…

Duel në Angli për shërbimet e Boateng

PSG ishte klubi i parë që nisi “sulmin” për të afruar në ekip Zherom Boateng, madje edhe vetë drejtuesit e klubit gjerman konfirmuar bisedimet për transferimin e qendërmbrojtësit të kombëtares. Por për të nuk ka interes vetëm PSG.…