Browsing Tag

Japoni

Mejuedhër i futet arteve marciale, debuton në lindjen e largët

Boksier amerikan Fllojd Mejuedhër do të provojë së shpejti një eksperiencë jashtë boksit për herë të parë në karrierën e tij. 41-vjeçari do të luftojë për herë të parë në disiplinën e “kickbox” dhe kundërshtari do të jetë japonezi Tenshin…

Dështoi në Japoni, Berisha pranë rikthimit në Australi

Transferimi i Besart Berishës në kampionatin japonez ka rezultuar një lëvizje shumë e gabuar për 33-vjeçarin, i cili në në katër muajt e fundit është aktivizuar vetëm pesë herë në kampionat më skuadrën e Sanfeçe Hiroshmës, duke grumbulluar…

Hamilton në “Pole Position”, sa shumë gabime te Ferrari

Luis Hamilton ka siguruar vendin e parë në prova zyrtarë në pistën e Suzukës në Japoni. Piloti anglez regjistroi kohën më të shpejtë në xhiron e fundi, ku ndali kronometrin në 1 minuta 27 sekonda 760 të qindtat. Në vend të dytë dhe të tretë…