Browsing Tag

Ismajli

Ismajli dhe Memushaj në fushë, nuk feston asnjëri

Ardian Ismajli është një titullar i padiskutueshëm në formacionin e Hajdukut të Splitit. Lojtari i Kombëtares së Shqipërisë luajti për 90 minuta ndaj skuadrës së Slaven Belupos. Skuadra e Ismajlit e pa veten dy herë në avantazh, por në…

Dermaku dhe Ismajli, tani nuk ka më kthim pas

Kastriot Dermaku dhe Ardian Ismajli janë përfolur shumë në javët e fundit, pasi preferuan që të vishnin ngjyrat kuqezi dhe jo të vijonin kontributin e tyre me skuadrën e Kosovës. Dermaku u grumbullua nga Shaland, por nuk luajti asnjë…

Ismajli vishet kuqezi? Babai i tij tregon situatën

Ardian Ismajli u përfol se do të lërë Kosovën , për të veshur fanellën kuqezi. Ç’është e vërteta gjithçka u lidh me faktin se kapiteni i 21-vjeçarëve të Daranëve mori ftesë edhe nga skuadra e Shaland, por nuk ka debutuar me skuadrën e parë.…

Lajm i bujshëm nga Kosova, Shqipëria kërkon Ismajlin?

A ka probleme Shqipëria me Kosovën? Ne themi jo, por në Kosovë kanë kohë që ankohen se po mundohemi të marrim talentet që evidentohen anembanë Europës, pa u konsultuar fare me Federatën e Kosovës, edhe pse para pak kohësh u fol se do të…