Browsing Tag

Inter

Derbi rus për sulmuesin e Interit, vijnë dy oferta

Sulmuesi rumun George Pushkash ka tërhequr interesin e shumë klubeve nëpër Europë pas paraqitjeve të mirë në Europianin e 21-vjeçarëve, ku shënoi 4 gola në 4 takime. Futbollisti në pronësi të Interit pritet të largohet pas pesë vitesh si…

Xheko-Inter, gjithçka varet nga një juventin

Inter dëshiron të nënshkruajë me dy sulmues qendre. Romelo Lukaku dhe Edin Xheko janë emrat që ka vendosur Antonio Konte në tavolinën e Marotës. Edin Xheko është më afër zikaltërve, duke parë vlerën e tij më të ulët se belgu në merkato. Në…

Interi nis shitjet, largohet sulmuesi francez

Interi ka zyrtarizuar shitjen e talentit francez Jan Karamoh te klubi i Parmës. Mëngjarashi i bashkohet skuadrës emiliane në një marrëveshje huazimi me detyrim blerje në fund të sezonit. Në rast shitje të mëvonshme të lojtarit Interi do të…

Gjithmonë e më pak oferta, dilemat për Hysajn vazhdojnë

Është bërë e qartë prej disa muajsh që e ardhmja e Elseid Hysajt nuk do të jetë më në klubin e Napolit. Mbrojtësi shkodran ka qenë një ndër lojtarët më të përfolur të viteve muajve të fundit në lajmet e merkatos, por me kalimin e javëve…

E ardhmja Pushkash, Interi refuzon 8 milionë euro

Interi ka marrë dy oferta prej 8 milionë eurosh për sulmuesin e tyre, Xhorxh Pushkash, sipas “InterNews”. 23-vjeçari është përfshirë në skuadrën e Antonio Kontes për fazën përgatitore në Azi dhe fluturoi në Singapor me ekipin e parë sot.…

Inter shet një tjetër talent, përfiton Sasuolo

Inter ka në pronësi një talent mjaft të spikatur. Andreu Gravilon është një mbrojtës tepër interesant. 21-vjeçari është bashkuar me zikaltrit në vitin 2014 dhe më pas është huazuar te Benevento e më pas te Peskara. Talenti e bindi Interin…

“Më vjen keq për Interin kur e shoh Ikardin në merkato”

Interi është në kërkim të një sulmuesi te madh edhe pse e ka një të tillë në skuadër. Mauro Ikardi është nxjerrë në shitje pas debateve dhe sjelljes së tij ndaj klubit. Konte mendon se harmonia në klub vjen para së gjithash. Megjithatë, ka…

Ikardi te Juventusi, skenari i çmendur për transferimin!

Ikardi u kthye në Milano një ditë më parë dhe do të bëjë "qejf" fillimisht me vrapime dhe teste fizike. Të paktën deri kur të ketë një marrëveshje për transferimin e tij. Sulmuesi argjentinas e ka mbyllur gjithçka me zikaltrit dhe gjasat…

Lautaro-Barcelona, agjenti qartëson situatën

Barcelona ka një mori me lojtarë ofensivë. Grizman dhe ardhja e mundshme e Nejmar e bëjnë këtë repart të tejmbushur. Megjithatë, mediet evropiane nuk ngurrojnë të lidhin Barcelonën me Lautaro Martinez. Sulmuesi u paraqit shumë mirë në Kupën…

Naingolan dëshiron qëndrimin, Interi tregohet i “pashpirt”

Naingolan dhe Interi e kanë “shkërrmoqur” marrëdhënien e tyre. Marota ditë më parë ja tregoi shkoqur atij dhe Ikardit se nuk janë në planet e klubit dhe duhet të gjejnë skuadra të tjera. Naingolan tani ka dalë kundër dëshirës së drejtorit…

E ardhmja e Lukakut, Flet sulmuesi: E mësoni javën tjetër

Romelo Lukaku dhe Mançester Junajtid me shumë mundësi do të ndahen këtë verë. “Djajtë e Kuq” zhvilluan ndeshjen e parë parapregatitore në Australinë e largët, duke fituar 2-0 ndaj Perth Glory. Përtej kësaj, ajo që ra më shumë në sy ishte…

Lukaku tek Interi? Kjo fjali e Marotës i vë vulën

Xhuzepe Marota intrigon tifozët e Interit me atë që ka thënë para ndeshjes miqësore me Luganon. Gazetarët e pranishëm atje e kanë ngacmuar në lidhje me transferimin e Romelo Lukaku dhe ai është shprehur: “Jam optimist për…

Inter siguron portën, afron zbulimin e vitit

Handanoviç ka arritur në një moshë, ku nuk premton shumë dhe ardhja e një të riu është zgjidhja më e mirë. Inter me në krye Marotën e di mjaft mirë këtë pjesë dhe ka lëvizur në merkato. Ata kanë afruar një nga zbulimet e vitit mes…

Radha e Romelo Lukakut, Junajtid i qartë me Interin

Interi nuk heq dorë nga Romelu Lukaku. Piero Auzilio është takuar në Angli me Matthew Judge, drejtorin sportiv të Mançester Junajtid dhe tema e diskutimeve ka qenë sulmuesi belg. “Djajtë e kuq” ia kanë bërë të qartë zyrtarit zikaltër:…

Miliona për Interin dhe Ikardin, sot takimi vendimtar

Interi kërkon ta shesë, Ikardi pëlqen Juventusin, ndërsa sulmuesin po tenton ta “rrëmbejë” Napoli. Situata e argjentinasit është akoma në ajër, por gjithçka mund të zgjidhet në vijim. Klubi zikaltër nuk preferon t’ia shesë “armiqve” të…

E kryer: Interi blen mesfushorin e kombëtares italiane

Pas javësh të tëra bisedimesh, më në fund Interi ia ka dalë mbanë të bëjë goditjen e madhe që kërkonte në mesfushë, sepse mesfushori Nikolo Barela është zikaltër. Lajmi konfirmohet nga Sky Sport, që raporton se klubi zikaltër ka gjetur…

Oferta nuk mjafton, nevoja për para fut Interin në dilema

Interi po tenton të shesë disa lojtarë. Kontingjenti i madh i lojtarëve duhet reduktuar, por duhen mbushur edhe arkat për të nisur më pas ofensivën kundrejt objektivave kryesorë të Antonio Kontes. Një prej lojtarëve që pritet të largohet…

Manaj zyrtarisht i Albasetes, miliona për Interin

Rei Manaj zhvilloi një sezon pozitiv me Albaseten, duke shënuar 7 gola në 30 ndeshje. Ekipi nuk arriti të ngjitej në La Liga, por do tentojë ta bëjë sërish sezonin e ardhshëm. Klubi spanjoll ka ushtruar të drejtën e blerjes së sulmuesit…

Inter nis “pastrimin” e mesfushës, largohet një luzitan

Inter po punon për ta rinovuar repartin e mesfushës. Përveç ardhjeve priten edhe largime. Zhoao Mario është një prej të zgjedhurve në dalje. Mediet italiane raportojnë se ai është në negociata të avancuara mbi një transferim në Monako.…

Inter-Barela e kryer, ja detajet

Inter duket më aktiv se kurrë gjatë viteve të fundit në merkato. Pas ardhjes së Sensit, Lazaros dhe Godin, është radha e një supertalenti për të zbarkuar në “San Siro”. Niko Barela shumë shpejt do të jetë lojtari më i ri i Interit.…

Ofertë intriguese para finales, Dani Alvesh drejt Serie A?

Dani Alvesh është një lojtar i lirë pas përfundimit të kontratës me PSG-në. Braziliani po udhëheq kombëtaren e tij si kapiten në fitimin e Kupës së Amerikës. Finalja e madhe kundër Perusë zhvillohet të dielën, pra 22:00. 36-vjeçari…