Browsing Tag

Ikardi

Konte i bën dalje, Ikardi nuk pranon të bisedojë me klubin

Çështja mes Mauro Ikardit dhe drejtuesve të Interit mund të zgjasë më shumë se ç’është menduar. Klubi nuk e dëshiron një personalitet si argjentinasi në skuadër, madje Konte e ka kërkuar largimin e tij akoma pa ardhur në drejtim. Sipas…

Juve, Napoli apo Atletiko? Në Itali “analizojnë” Ikardin

Në Itali duken të bindur për largimin e Mauro Ikardit. “Tuttosport” ka analizuar katër skuadrat kryesore që kanë hyrë në bisedime me e Interit. JUVENTUS - Duke filluar me Juventusin, një marrëveshje shkëmbimi që do të shihte Paulo…

Befasi në Serie A, Roma nis tratativat për Ikardin

Interi është shumë afër  transferimit të Edin Xhekos. Klubi zikaltër ka gjetur akordin me sulmuesin boshnjak, ndërsa bisedimet në rang drejtuesish priten të marrin në fund me sukses në ditët në vazhdim. Në fillim u përfol se 33-vjeçari…

Juve nis sulmin për Ikardin, ja detajet e ofertës së parë

Mauro Ikardi është kthyer në një objektiv konkret të Juventusit. Sipas gazetarit italian Tankrei Palmeri, drejtuesit e klubit torinez kanë shpalosur kushtet e kontratës që ata mund t’i ofrojnë argjentinasit. Një pagë vjetore neto prej…

Objektivi i sulmit, Interi gati planin për zbulimin e sezonit

Ditët e ardhshme Juventusi pritet të trokasë në dyert e Interit. Dy janë dëshirat e bardhezinjve: Mauro Ikardi dhe Milan Shkriniar (objektivi kryesor). Fabio Paratiçi, i cili mban postin e drejtorit sportiv, do të marrë informacion dhe do…

Panuçi: Ikardi te Juventusi? Dikush duhet të hapë krahun

Ish-trajner i kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi, është rikthyer të punojë si analist në studion e “Rai Sport”. Së fundmi, tekniku italian bëri disa komente mbi raportin që ekziston midis Luçiano Spaletit dhe Mauro Ikardit, ndër të…

Ikardi dhe kombëtarja e Argjentinës, flet Lautaro Martinez

Lautaro Martinez ka folur për mediat argjentinase sot, ku ka prekur disa tema të rëndësishme rreth karrierës së tij. Sulmuesi foli për bashkëkombasin e tij, Mauro Ikardi, si dhe për eksperiencën e tij me fanellën e Argjentinës, kur ishte…

Spaleti: Treguam karakter. Ikardi? Vetëm për të më pyesni!

Interi u ndal në një barazim pa gola me Frankfurtin, por trajneri  i skuadrës zikaltër, Luçiano Spaleti, u shpreh i kënaqur nga loja e skuadrës. Në intervistën pas takimit, numri një i bankinës së Interit foli për dëmtimin e Perisiç dhe…

Ikardi vazhdon avazin, dhimbja nuk ka fund për sulmuesin

Mauro Ikardi nuk është trajnuar me pjesën tjetër të skuadrës së Interit që prej 13 shkurtit, datë kur u mor vendimi për t’i hequr shiritin e kapitenit. Justifikimi i argjentinasit është se ndjen prej kohësh dhimbje të padurueshme në gju dhe…

Spaleti “thumbon” Ikardin: Ekipi ndihmohet në fushë

Luçiano Spaleti foli para mikrofonit të “Sky Sports” pas humbjes që pësoi ekipi i tij në transfertën kundër Bolonjës. Tekniku toskan tha se skuadra e tij po shfaq shumë luhatje, ndërsa nuk harroi të fliste as për sulmuesin Mauro Ikardi.…

Dibala, Atletiko dhe Ikardi, Alegri “skanon” Juventusin

Masimiliano Alegri u shpreh shumë i kënaqur me paraqiten e skuadrës së tij në fitoren 3 – 0 ndaj Frozinones. Në intervisitën e bërë pas ndeshjes për “Sky Sports”, tekniku livornez foli për rikthimin e Poalo Dibalës te goli pas tre muajsh…

Plas tek Interi, Spaleti zbulon tradhtinë e Ikardit!

Trajneri Luçiano Spaleti ka zbuluar një prapaskenë të frikshme në lidhje me mospraninë e Mauro Ikardit në listën e të grumbulluarve për takimin e nesërm në Vjenë ndaj Rapidit. Tekniku tha se ai e kishte kishte grumbulluar argjentinasit,…

Ikardi nuk duron më, ka një përgjigje për tifozët

Interi po kalon një moment të vështirë, teksa u mund edhe në takimin e djeshëm me Bolonjën. Skuadra zikaltër ka pësuar një rënie drastike në këtë 2019-të duke mos mundur që të shënojë akoma një gol në kampionat për këtë vit të ri. Kjo…

Edhe Ikardi me Kulibalin: Jam i zhgënjyer!

Thirrjet raciste drejt mbrojtësit Kalidu Kulibali kanë tërhequr vëmendjen në të gjithë botën. Puna shkoi deri aty sa u rrezikua dhe vazhdimi i Seria A. Gjithsesi, federata e Italisë mbylli San Siron për 2 ndeshjet e ardhshme. Në krah të…

VIDEO | Ikardi i befason të gjithë, çfarë rekordi!

Mauro Ikardi ishte shumë pranë realizimit të një goli historik. Argjentinasi është një “bomber” me instinkte të lindura dhe iu deshën vetëm katër sekonda lojë për të gjetur traversën në ndeshjen ndaj Napolit. Sapo arbitri Macoleni…

Zaneti këshillon Uanda Narën: Trego respekt

Tek Interi të gjithë po mendojnë për rinovimin e Mauro Ikardit. Argjentinasi ka një klauzolë largimi prej 110 milionë eurosh dhe drejtuesit e klubit i zikaltër po përpiqen të negociojnë një marrëveshje të re. Pak ditë më parë agjentja…