Browsing Tag

Idrizi

Batuta e Sinan Idrizit, Skënderbeu duhet të “trembet”

Flamurtari mundi Kukësin fundjavën e shkuar në Kamzë, duke bindur me një lojë dominuese ndaj verilindorëve. Pas asaj sfide pritshmëritë ishin të mëdha për kuqezinjtë, por në ndeshjen me Luftëtarin në shtëpi i zhgënjyer mbështetësit e tyre…

Idrizi: Fitore e dyfishtë, nuk më gëzojnë vetëm pikët

Administratori i Flamurtarit, Sinan Idrizi, e ndoqi me qetësinë e tij karakteristike ndeshjen në Kamzë, por e shijoi shumë fitoren e Flamurtarit të tij ndaj Kukësit. Për "Sport Ekspres", Idrizi foli pas përfundimit të takimit, duke mos e…

Zyrtare: Flamurtari, edhe dy vite “turk”

Këshilli i Bashkise së Vlorës miraton me unanimitet zgjatjen edhe me dy vjet të administrimit të klubit të futbollit Flamurtari nga dy kompanitë turke dhe zoti Sinan Idrizi. Në mbledhjen e sotme këshilli i bashkisë ka vendosur që klubi të…

Sinan Idrizi për zgjedhjet: Era ishte shterpë këtë herë

Administratori i Flamurtarit: Dukën e urova, vota jonë ishte kundër tij, por ishte mendimi i shumicës. Mbetemi kundër informalitetit Administratori i Flamurtarit, Sinan Idrizi, një nga zërat e fortë kundër rizgjedhjes së Armand Dukës, ka…

Idrizi , ftesë zyrtare Dukës dhe Finos për të premten

Quajeni provokim, nëse dëshironi, pak rëndësi ka, por fakt është që Sinan Idrizi nuk e kishte thjesht për batutë kur tha para pak ditësh se do të ftonte në stadium Armand Dukën dhe Bashkim Finon, për të ndjekur ndeshjen e së premtes…

Synimi i Idrizit: Duam Europën, e kemi skuadrën

Administratori i Flamurtarit, edhe pse thotë që vlonjatët kanë si objektiv vetëm respektimin e fanellës, thekson se garimi në kompeticionet evropiane do ishte gjë e bukur Elton Nika Flamurtari ka zhvilluar një fazë përgatitore mjaft…

Gjetja e Sinan Idrizit, Pink Floyd për Federatën

Sinan Idrizi është një personazh unik, shumë interesant në daljet e tij mediatike, sidomos për shprehjet filozofike dhe krahasimet duke përdorur figura letrare, kur dëshiron të ironizojë. Natyrisht, problemi i tij i madh në këtë moment…

Stadium i ri në Vlorë, premtimi i Ramës

Në Vlorë do të ndërtohet një stadium i ri brenda 4 viteve të ardhshme. Ky është premtimi që kryeministri Edi Rama ka dhënë në Vlorë, ku ishte sot për një takim pune, ku pa nga afër edhe infrastrukturën sportive. Rama shkoi në stadiumin…

“Flamurtari im”

Rrëfimi ekskluziv i Sinan Idrizit. Afrimi në klub, privatizimi i munguar, marrëdhënia me qytetin, Bashkinë, ish-kryetari Gjika, FSHF-në, Dukën dhe Ramën. Investimet, dështimet dhe e ardhmja. Gjithçka që duhet të dini për kuqezinjtë Sinan…

Sinani… që nuk vjen nga tribuna përballë

“Ti nuk vjen nga shkallët e stadiumit” ishte një mënyrë elegante për ti thënë që “nuk merr vesh nga kjo punë”. Sinani - ai i Flamurtarit - ngjante si mish i huaj në futbollin shqiptar. Gjuha që përdorte në daljet publike ishte e…

Rëndësia e të pasurit një Bushiç

Kur Flamurtari bëri revolucion në verë, trajneri Shpëtim Duro kishte dorë të lirë të largonte e afronte këdo që mendonte se i vlente apo jo projektit të tij. Trajneri kuqezi i vendosi pak kushte administratorit Sinan Idrizi dhe dy prej tyre…

Idrizi: Fitore e bukur, por të mos flasim ende për Europë

Administratori i vlonjatëve, Sinan Idrizi, ka besim se skuadra është në gjendje të bëjë një sezon kompetitiv, por thekson se nuk ka asnjë presion mbi të... Elton Nika Humbja përballë Skënderbeut dhe fitore në Ballsh, në ndeshjen…

Idrizi: Nuk ka asnjë presion për Flamurtarin

Administratori i klubit vlonjat nuk shpall një objektiv konkret, por pret një skuadër serioze dhe kompetitive: Lojtarë që kërkojnë paga? Le t’i drejtohen gjyqit...  Elton Nika Në Vlorë e presin nisjen e kampionatit me mjaft kërshëri,…

Idrizi: Ky Flamurtar bind, nuk bëj dallim vlonjat-i huaj

Elton Nika Flamurtari ka nisur tashmë përgatitjet në fushë dhe administratori Sinan Idrizi është i kënaqur me ekipin e ndërtuar nga trajneri Shpëtim Duro. Ai vlerëson lojtarët e ardhur në skuadrën vlonjate gjatë merkatos së verës, por…

Flamurtari nuk shqetësohet nga asgjë, Duro takon Elis Bakajn

Nëse realizohet, do të ishte “qershia mbi tortë”: Elis Bakaj është goditja e madhe me të cilën Flamurtari synon të mbyllë merkaton verore! Sot dy gazetat sportive në treg dolën me paralajmërimin e heqjes së pikëve në lidhje me çështjen…

Derbi titull që në javën e parë

Shpëtim Duro u ul në stolin e Skënderbeut 6 vite më parë, 4 ditë përpara ndeshjes më të rëndësishme të sezonit. Kundër Flamurtarit përfundoi 1-0 dhe atë mbrëmje nisi përmbysja e madhe korçare që në fund fituan pas më shumë se 70 vitesh…

Flamurtari në KAS, po kostot kush i paguan?

Prej muajsh Flamurtari ka paralajmëruar se e ka apeluar në Gjykatën së Arbitrazhit Sportiv në Lozanë, KAS, çështjen e hapur me Ernest Gjokën, në lidhje me pagat e prapambetura nga koha ku trajneri aktual i Kukësit drejtonte Flamurtarin, në…

Idrizi, takim me Gjiknurin dhe Lelin për privatizimin

Privatizimi i Flamurtarit është një çështje shumë e rëndësishme dhe administratori Sinan Idrizi shpesh ka ngritur shqetësimin e vonesës së procedurave. Këshilli Bashkiak i Vlorës pritet ta diskutojë këtë çështje në një mbledhje të posaçme,…

Idrizi i bën elozhe ekipit: Na mungoi vetëm rezultati

Elton Nika Flamurtari ka humbur në Kukës, në një ndeshje të interpretuar relativisht mirë. Sportdashësit vlonjatë, por edhe drejtuesit e klubit janë të kënaqur me paraqitjen e skuadrës në transfertën e fundit, pavarësisht humbjes…

Idrizi, 100 mijë euro për “kokën” e Kukësit

Elton Nika Flamurtari ka marrë tri pikë shumë të rëndësishme me Tiranën, por ajo fitore është lënë pas, pasi klubi vlonjat mendon të ndalë edhe Kukësin. Për këtë transfertë shumë të vështirtë administratori Sinan Idrizi mësohet se ka…

Idrizi, apel për privatizim: Nuk bëj dot asnjë pagesë

Elton Nika Flamurtari kërkon të ecë në vazhdën e rezultateve pozitive edhe këtë javë, kur pret Tiranën rivale. Pas fitoreve me Luftëtarin dhe Vllazninë, si dhe barazimit në Durrës me Teutën, vlonjatët janë të përqendruar për të tentuar…

Idrizi vjen me dhurata, paga e premio te Flamurtari

Elton Nika Ndeshja Flamurtari-Tirana, e vlefshme për javën e 32-të të Superligës, do të luhet me tifozë. Pas dënimit prej dy ndeshjesh pa tifozë të dhënë dy javë më parë nga FSHF-ja, ekipi vlonjat luajti ndaj Vllaznisë me stadium të…

Idrizi stoik: S’paguaj borxhe të vjetra, kemi 34 pikë…

Elton Nika Çështja e likuidimit të ish-trajnerit Ernest Gjoka mbetet shqetësuese te Flamurtari dhe rreziku i heqjes së pikëve është evident. Afati i lënë së fundi nga FSHF-ja ka përfunduar dhe logjikisht pritet të merren masa ndëshkuese…