Browsing Tag

Icardi

Dibala, Atletiko dhe Ikardi, Alegri “skanon” Juventusin

Masimiliano Alegri u shpreh shumë i kënaqur me paraqiten e skuadrës së tij në fitoren 3 – 0 ndaj Frozinones. Në intervisitën e bërë pas ndeshjes për “Sky Sports”, tekniku livornez foli për rikthimin e Poalo Dibalës te goli pas tre muajsh…

Çështja Ikardi, presidenti i Juventusit takohet me Zanetin

Në Itali janë të bindur: Ikardi do të jetë lojtar i Juventusit në verë. Sipas asaj që raporton “CalcioMercato”, presidenti i Juventusit, Andrea Anjeli i ka kërkuar takim zv. presidentit të Interit, Havier Zaneti, për të nisur negociatat për…

Plas tek Interi, Spaleti zbulon tradhtinë e Ikardit!

Trajneri Luçiano Spaleti ka zbuluar një prapaskenë të frikshme në lidhje me mospraninë e Mauro Ikardit në listën e të grumbulluarve për takimin e nesërm në Vjenë ndaj Rapidit. Tekniku tha se ai e kishte kishte grumbulluar argjentinasit,…

E bujshme, Interi i heq shiritin e kapitenit Ikardit!

Plas tek Interi: Mauro Ikardi nuk është më kapiten i ekipit zikaltër! Vendimi është zyrtar dhe Interi e ka publikuar më një njoftim të shkurtër në Twitter, pa dhënë asnjë shpjegim. Kapiteni i ri është portieri Samir Handanoviç.…

Kthim me vonesë, Interi gjobit Ikardin me shifër të frikshme

Interi ka gjobitur kapitenin e vet Mauro Ikardi, për shkak se sulmuesi është kthyer me vonesë nga Argjentina, për të rinisur stërvitjen në prag të pjesës së dytë të sezonit. Arsyeja e vonesës ishte anulimi i fluturimit të kthimit në Itali…

VIDEO | Ikardi i befason të gjithë, çfarë rekordi!

Mauro Ikardi ishte shumë pranë realizimit të një goli historik. Argjentinasi është një “bomber” me instinkte të lindura dhe iu deshën vetëm katër sekonda lojë për të gjetur traversën në ndeshjen ndaj Napolit. Sapo arbitri Macoleni…

Zaneti këshillon Uanda Narën: Trego respekt

Tek Interi të gjithë po mendojnë për rinovimin e Mauro Ikardit. Argjentinasi ka një klauzolë largimi prej 110 milionë eurosh dhe drejtuesit e klubit i zikaltër po përpiqen të negociojnë një marrëveshje të re. Pak ditë më parë agjentja…

Perez “hap thesin”, synohen dy yjet e Serie A

Real Madrid është klubi më i pasur në planet dhe këtë e tregojnë qartë bilancet vjetore të kampionëve në fuqi të Champions-it. Por, në vitet e fundit “Los Blancos” janë treguar shumë të kursyer në merkato. Madje, këtë vit edhe pse shitën…

VIDEO | Ikardi e Dibala udhëheqin Argjentinën, Vidal Kilin

Argjentina e ka fituar edhe miqësoren e dytë kundër Meksikës dhe këtë e ka bërë duke shënuar dy herë në portën kundërshtare. Vendosën Ikardi dhe Dibala, me këtë të fundit që shënoi golin e parë me fanellën e Argjentinës. Sulmuesi i…

Uanda Nara tregon fiksimin e Ikardit para golit në derbi

Mauro Ikardi shënoi në shtesë ndaj Milanit të dielën dhe konfirmoi se është lideri i madh i këtij Interi, që ëndërron gjëra të mëdha, por pa përmendur fjalën titull. Bashkëshortja/agjente e sulmuesit argjentinas, Uanda Nara, ka qenë si…

Të dëmtuar, por Ikardi e Lautaro shkojnë në kombëtare

Një ditë para sfidës kundër Bolonjës Interi mori lajmin e keq të dëmtimit të Mauro Ikardit, i cili nuk ishte në dispozicion për sfidën e së shtunës. Një vendim i vështirë, por i detyruar për trajnerin Spaleti, i cili vendosi të mos…

Në Spanjë nuk dorëzohen, Ikardi sërish në treg

Kohë merkatoje, kohë spekulimesh e aludimesh pa fund, ndaj tifozët duhet të mësohen me këto gjëra. Sot e përditshmja spanjolle Marca del me një lajm që shqetëson tifozët e Interit, sepse raporton që Reali i Madridit do të hidhet në sulm për…

Ikardi, mesazh që bën lëmsh Interin

Sikur të mos mjaftojnë mesazhet në kod dhe lojërat e fjalëve të bashkëshortes/menaxhere të tij, Mauro Ikardi përfshihet në vorbullën e ngacmimeve me anë të rrjeteve sociale dhe në një moment të zi për Interin, poston në Instagram një mesazh…

Ikardi do të shitet, tani ose në verë

Bomba e merkatos së janarit ishte transferimi i Filipe Kutinjos nga Liverpuli te Barcelona, por nuk ka mbaruar. Tashmë sytë janë te Mauro Ikardi, ylli i Interit, që duket se tani ose në verë do ta humbasë kapitenin e vet. Kinezët e…

“Ikardi ka kryer vizitat mjekësore në Madrid”

Është kohë merkatoje, shumica e lajmeve janë false, sa për të marrë klikime në ueb e për të shitur ndonjë gazetë më shumë, ndaj duhet pak mosbesim, por nuk mund të mos ketë tronditur tifozët e Interit lajmi i fundit në lidhje me Mauro…

Trajneri i Argjentinës: Më keni çarë t… me Ikardin

Mauro Ikardi, 17 gola këtë sezon në Serinë A, a meriton të luajë për kombëtaren e Argjentinës? Për shumë tifozë po, për shumë gazetarë po, por jo për trajnerin e Argjentinës Bauza. Pyetja i bëhet prej kohësh dhe tashmë ka acaruar pa masë…