Browsing Tag

Ibrahimovic

Ibra “Zot” në Amerikë, tripletë fantastike në derbi

Zllatan Ibrahimoviç është ndër ata futbollistë që ka fjalët i ka të shumta, por në të njëjtën suedezi është edhe një njeri i veprave. Sulmuesi e ka shprehur në shumë raste se mendon që është lojtari më i mirë në kampionatin amerikan “MLS”…

E ardhmja pas futbollit, Ibrahimoviç synon…Ajaksin

Zllatan Ibrahimoviç është në vitet e fundit të karrierës së tij si profesionist. Futbollisti suedez së shpejti do të mbushë 38 vjeç dhe është e qartë që duhet të mendojë të ardhmen pas futbollit. I pyetur nga gazetarët amerikanë për planet…

Ibra u jep fund dilemave, zbuloni ekipin e “ri” të suedezit

Zllatan Ibrahimoviç u ka dhënë fund dilemave për të ardhmen e tij. Sulmuesi suedez, i cili aktualisht është një lojtar i LA Galaksi, ka shpërndarë një video-mesazh në llogaritë e tij në “rrjetet sociale”, që shoqërohet me mbishkrimin “MLZ,…

Ibra: Milani më tregoi derën, ja si më bindi PSG-ja

Zllatan Ibrahimoviç ka promovuar librin më të ri autobiografik në Suedi. “Unë jam futbolli” është titulli i veprës që tregon rrugëtimin e sulmuesit shtatlartë që e nisi gjithçka nga lagjet e varfra të mbushur me emigrantë në qytetin e…

Ibra tek Milani? Tifozët japin mendimin e tyre!

Zllatan Ibrahimoviç po vijon që të bëjë mirë në Amerikë, ku prej një sezoni jep kontributin e tij me LA Galaksi. Suedezi ka shënuar plot 20 gola në “tokën e premtuar” dhe po tregon se për të mosha është vetëm një numër. Forma e mirë po i…

E bujshme, Ibra mund të kthehet te Milani!

Disa dashuri nuk vdesin kurrë! Zllatan Ibrahimoviç nuk e ka fshehur kurrë që te Milani ka përjetuar një ndër periudhat më të bukura në karrierë, pasi ishte klubi kuqezi që e ktheu në Itali pas eksperiencës së hidhur te Barcelona dhe e bëri…

Ibra braktis ekipin, shkak bari artificial

Zllatan Ibrahimoviç ka marrë përsëri vëmendjen e medieve amerikane. Suedezi ka refuzuar të udhëtojë me ekipin e “Los Angeles Galaxy” në transfertën ndaj “Seattle Sounders”. Arsyeja për këtë vendim të 36-vjeçarit është fusha tërësisht…

Ibra nuk është gjithmonë “njëshi”, kësaj here e pëson!

Zllatan Ibrahimoviç prej më shumë se një dekade është një ndër futbollistët më të famshëm dhe më të mirë paguar. Sulmuesi suedez njihet për karakterin e tij arrogant dhe shpeshherë kjo gjë bëhet dhe qesharake, por fundja fundit Ibra ka me…

Ibrahimoviç i nervozuar: Skualifikimi im qesharak

Në Amerikë rregullat janë pak ndryshe sa i përket futbollit nga ai që jemi mësuar ne të shohim në Europë. Zllatan Ibrahimoviç siç duket e ka pak të vështirë të mësohet me këtë gjë. Normale, duke ditur karakterin e tij që konsideron veten…

Ibra “tradhton”, shmang sfidën me Juventusin

Zllatan Ibrahimoviç nuk do të marrë pjesë në sfidën e yjeve të kampionatit amerikan kundër Juventusit, duke shmangur kështu një përballje mjaft interesante me një prej ish-skuadrave ku ka luajtur në karrierën e vet legjendare. Sulmuesi i…

Video: Ibra galaktik, tre gola dhe Los Anxheles në delir

Për një gjeni si Zllatan Ibrahimoviç nuk mund të gjendej ekip më i përshtatshëm në Amerikë: Los Anxheles Galaksi, një emër perfekt për një galaktik si Ibra. Suedezi mbetet i jashtëzakonshëm, edhe pse mosha thotë që është në fundin e…

VIDEO | Ibrahimoviç “çon peshë” tifozët e Junajtid

Zlatan Ibrahimoviç, ish-lojtar i Mançester Junajtid, ka paralajmëruar tifozët e klubit anglez se diçka “speciale” po përgatitet nga Murinjo për sezonin e ri. Sulmuesi suedez, i cili luan momentalisht në Kampionatin Amerikan me Los Anxhelos…

Ibra vazhdon me të tijat: Do isha bërë president i Amerikës!

Ibrahimoviç është... Ibrahimoviç. Ai nuk di të shënojë vetëm gola në fushën e blertë, pasi është i zoti edhe jashtë saj. Shpesh nuk kanë munguar batutat e tij dhe tanimë ka lëshuar të radhës pas fitores që Los Anxhelos Galaksi ka arritur…

Ibra ironizon: Tani Suedia fiton Botërorin!

Bëri një show mediatik duke provokuar dhe duke lënë të kuptohej se nëse Suedia e kërkonte, edhe mund të shkonte në Botëror, por duket se Ibra e kishte me shumë dëshirë kthimin në kombëtare dhe vendimi i Federatës Suedeze për të mos e…

Ibrakadabra show: Pa mua Botërori nuk ka kuptim

Zllatan Ibrahimoviç është një lojtar gjenial në fushë, por spektakolar është edhe jashtë fushe, me një personalitet unik. Pasi braktisi kombëtaren suedeze në fund të Euro 2016, Ibrakadabra ka vendosur të kthehet në kombëtare. I ftuar në një…

Viti i zi i Ibrahimoviçit mbyllet me dëmtim

Viti 2017 ka qenë më i keqi në karrierën e shkëlqyer të Zllatan Ibrahimoviçit. Ylli suedez pësoi në pranverë një dëmtim të rëndë në gju, që u mendua se do ta linte pa futboll deri në 2018. Kjo bëri që Mançester Junajtid të mos rinovonte…

“I UNITED IT”, Ibrahimoviç zyrtarizon firmën angleze

Më në fund Zllatan Ibrahimoviç e ka vendosur: e ardhmja e tij është sërish te Mançester Junajtid. Sulmuesi i famshëm suedez ishte pa ekip prej 1 korrikut, pasi kontrata e tij me Junajtid përfundoi dhe dëmtimi i rëndë pësuar pa mbyllur…

Lajm i tmerrshëm për Ibrahimoviç, fund karriere?

Lajm i tmerrshëm për Zllatan Ibrahimoviçin: dëmtimi i pësuar dje në mbrëmje kundër Anderlehtit në Ligën e Europës ka rezultuar tragjik, ashtu si u mendua që kur suedezi ra në tokë dhe doli me barelë. Tani konfirmohet dëmtimi: bëhet fjalë…

Ibra, dëmtimi mund të jetë i rëndë

Nuk ishim mësuar ta shihnim Zllatan Ibrahimoviçin përtokë, duke u përpëlitur nga dhimbjet. Nëse kjo ndodh, dëmtimi është vërtet serioz, sepse Ibra nuk dëmtohet lehtë dhe nuk i ekzagjeron dëmtimet. Suedezi u zëvendësua në shtesë dhe…