Browsing Tag

Hysaj

“E ardhmja? Pushime, kaq”. Hysaj martohet këtë verë

Mbrojtësi i Shqipërisë, Elseid Hysaj, foli për Supersport pas ndeshjes kundër Moldavisë, ku u shpreh: NDESHJA – “Moldavia u rreshtua mirë në mbrojtje, nuk na lanë shumë hapësira. Megjithatë, ne ia dolëm dhe po më pëlqen loja që bëmë sot.…

Marrin fund enigmat, Napoli gjen akordin me pasuesin e Hysajt

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentis, deklaroi pak ditë më parë se hendeku midis ekipit të tij dhe Juventusit do të zvogëlohet falë investimeve në mbrojtës krahu dhe sulmues. Emrat e lakuar për krahun e djathtë të mbrojtjes kanë qenë…

Hysaj ultimatum Napolit, nuk pranon më stolin

Elseid Hysajt dhe Kevin Malkyit nuk kanë arritur ta bindin Karlo Ançelotin në sezonin e tij të parë te Napoli. Sipas “Gazzeta Dello Sport”, klubi napolitan po bën çmos që të sigurojë shërbimet e mbrojtësit të SPAL-it, Manuel Lazari.…

VIDEO | Napoli shkatërron Parmën, Hysaj asist

Napoli është rikthyer te fitorja në Serie A, teksa ka shkatërruar Parmën në transfertë me shifrat 0-4. Me nga dy gola për çdo pjesë, ekipi i Ançelotit ka shkurtuar përsëri hendekun me Juventusin, që tashmë është përsëri në 13 pikë.…

Frikë te Napoli, kërkojnë që tani për pasuesin e Hysajt

Kalimi i Elseid Hysajt te Çelsit gjatë merkatos së janarit ishte diçka e sigurt sipas mediave italiane dhe atyre britanike, por në fund, asgjë nuk u konkretizua. Tashmë, mendohet se shqiptari do t’i bashkohet Bluve të Londrës në merkaton e…

Agjenti i Hysajt i bën presion Çelsit: Janari po mbaron!

Agjenti i mbrojtësit Elseid Hysaj, Mario Xhufredi ka dhënë një tjetër intervistë për mediat italiane dhe është shndërruar në një nga personazhet më të dëgjuar në mediat e shtetit fqinj. Si zakonisht, Xhufredi ka folur hapur për të…

Rikthim në Beograd, Hysaj sërish kundër serbëve!

E kush e ka harruar atë natë të madhe të 14 tetorit të vitit 2014, kur Kombëtarja e Shqipërisë zbriste në Beograd për të zhvilluar një takim kualifikues për në Europianin e Francës. Sfida u ndërpre në mes, pasi tifozeria vendase nuk mundi…

Insinje shpëton Napolin, tani mendjen në… Serbi

Napoli ka mundur që të marrë pikë të plota në ndeshjen e javës së katërt ndaj Fiorentinës. Skuadra e Karlo Ançeltoti ka vuajtur jo pak, por në fund i është falur një goli të Lorenco Insinjes, i cili vetëm 12 minuta para fundit të kohës së…

Hysaj: Fitorja detyrim, tani mendja te Skocia!

Elseid Hysaj ka komentuar pas ndeshjes për “Supersport” fitoren me Izraelin. Mbrojtësi shkodran e thekson se tani duhet që skuadra të mendojë për ndeshjen e ardhshme ndaj Skocisë në Gllazgou. “Ishte e detyrueshme pas atyre ndeshjeve që…