Browsing Tag

Hoxha

Hoxha: Kemi nevojë për tifozët, i eliminojmë sllovakët

Feronikeli pret ditën e sotme në orën 18:00 sllovakët e Sllovan Bratisllavës. Skuadra nga Drenasi shpreson të përmbysë humbjen 2 – 1 të pësuar një javë më parë në Sllovaki. Mbrojtësi i majtë Ylli Hoxha ka kërkuar mbështetjen e tifozëëve…

Partizani në “ankth”, sytë nga Alban Hoxha

Portieri i Partizanit, Alban Hoxha pësoi një dëmtim që i ka shqetësuar të gjithë tifozët e kuq. “Gardiani” doli i dëmtuar pak pasi ishte mbushur një orë lojë në takimin ndaj Luftëtarit dhe u nis menjëherë drejt spitalit, i dashur në krahun…

Çështja Alban Hoxha, vendoset te Partizani

Alban Hoxha ka qenë në qendër të vëmendjes këtë javë. Portieri i “demave” u ndalua nga policia, për shkak se u ndalua duke i dhënë makinës nën efektin e alkoolit. Vetëm ditën e djeshme “gardiani” është liruar nga paraburgimi. Normalisht…

Trashi me skuadrën… si tifoz, Hoxha gëzon “demat”

Sot do të luhet dhe ndeshja e fundit e javës së 10-të mes Partizanit dhe Skënderbeut. Në “Selman Stërmasi” pritshmëritë janë të mëdha për sfidën ku do të luajnë vendi i parë dhe vendi i dytë. Skuadrat kanë mbërritur në të ënjtën kohë në…

Gega me program të ngarkuar, “demat” me sytë nga Hoxha

Partizani ka bërë gjithçka mirë deri më tani, pasi ndodhet në vendin  parë pas 8 javësh. “Demat” nuk pësojnë prej 7 takimesh dhe i vetmi gola që kanë marrë është ai ndaj Skënderbeut me 11- metërsh, në sekondat e fundit të ndeshjes së javës…

Alban Hoxha heq dorë nga shiriti i kapitenit

Alban Hoxha nuk është më kapiten i Partizanit. Portieri, i pezulluar nga klubi për probleme disiplinore, sipas njoftimit të klubit, sot ka dalë me një prononcim në faqen e klubit, duke dorëzuar shiritin e kapitenit. “Klubi ka vendosur…

Moxhi: Hoxha nuk kthehet pa kërkuar falje

Luçiano Moxhi mbetet një personazh mjaft i kërkuar nga miat në Itali, ku flet lirisht, duke analizuar futbollin italian, por duke folur edhe për futbollin shqiptar dhe në veçanti për Partizanin. Për TuttoMercatoWeb, Moxhi ka folur për…

“Luftë” te Partizani, Moxhi shpjegon pse u dënua Hoxha

Drejtori: Theu rregullat, shpresoj të ketë reflektuar. Portieri: Nuk e di pse s’u aktivizova, pyesni klubin.  Sikur të mos mjaftonte humbja e djeshme, një tjetër çështje mjaft “e flaktë” te skuadra e Partizanit është edhe ajo me…

Plas te Partizani, Alban Hoxha i pezulluar nga klubi

Bëri përshtypje mungesa e portierit titullar Alban Hoxha në formacionin titullar të Partizanit, por fillimisht u mendua për ndonjë problem fizik. Pas ndeshjes u zbulua e vërteta: Alban Hoxha nuk luajti me vendim të klubit dhe nuk kishte…

Alban Hoxha preferon Shqipërinë, Partizani e “blindon”

E kanë ndjekur disa klube të huaj prej të paktën një viti, por Alban Hoxha nuk është bindur për të lënë Partizanin. Kapiteni i të kuqve tashmë ka vendosur të qëndrojë në Shqipëri dhe sot Partizani ka njoftuar rinovimin për 3 vite me…

Seria A hap dyert për Alban Hoxhën

Një lajm i bujshëm, por që natyrisht ka nevojë për verifikim, pasi dihet që është kohë merkatoje dhe ka spekulime pa fund. Alban Hoxha është pranë transferimit te Spali, klub i sapongjitur në Serinë A, pas një sezoni fenomenal në Serinë B,…

Revolucion te Teuta, ikën edhe kapiteni

Përfundimi i sezonit, me një mbijetesë shumë të vuajtur, ka bërë që Teuta të nisë një revolucion në skuadër dhe tashmë shumë lojtarë e kanë mbyllur aventurën durrsake. Disa janë të panevojshëm, por disa të tjerë largohen me dëshirën e vet,…

Hoxha: Shpresoja të luaja me Italinë, tani dua titullin

Alban Hoxha vjen nga një sezon i shkëlqyer dhe ndoshta në mungesë të Etrit Berishës ishte përgatitur për një vend titullari në Itali, por kjo nuk ndodhi. Gjithsesi, portieri i Partizanit mundohet të evitojë polemikat: “Jam i kënaqur që jam…

Strakosha konfirmohet, Alban Hoxha në pjesën e dytë

Thomas Strakosha bindi ndaj Italisë dhe De Biazi nuk ka ndërmend të ndryshojë. Portieri i talentuar i Lacios, ndonëse në moshë mjaft të re, ka bindur në Serinë A dhe ishte mjaft i sigurt edhe në Palermo. Për këtë arsye, De Biazi i ka dhënë…

E akuzuan për racizëm, Yll Hoxha sqaron

I ftuar pak ditë më parë në emisionin sportiv “2me1” në RTV 21, ish-mesfushori i Kukësit, Flamurtarit e Vllaznisë, Yll Hoxha, lëshoi një frazë që krijoi shumë debate dhe polemika, aq sa Hoxhën e akuzuan për racizëm. Duke folur për…

Kombëtarja, Kievo dhe… titulli, “pritjet” e Hoxhës

Në fillim kampionati dhe ambiciet për t’u arritur me Partizanin. Më pas… e ardhmja dhe hapi i madh i karrierës, për të kaluar kufirin dhe veshur fanellën e një klubi të madh në një kampionat të huaj. Alban Hoxha i ka të qarta objektivat e…

Hoxha drejt Kievos, Sorrentino në mes!

Kampionati është në kulmin e tij dhe ekipet luftojnë për titullin kampion, por kjo nuk do të thotë që lojtarët nuk kanë nisur të lëvizin për merkaton e verës që po afron. Kapiteni Alban Hoxha është një ndër lojtarët që përmendet më shumë…