Browsing Tag

Holandë

VIDEO | Gjyqtari “goleador” bën rolin e sulmuesit

Një gol i pazakontë ka ndodhur në kategoritë e ulëta të futbollit holandez. Në ndeshjen mes Harkemase Boys dhe Hoek e përfunduar me rezultatin 4-2 për vendasit, arbitri i ndeshjes ka qenë autor i një goli. Gjatë një aksioni të Hoek gjyqtari…

Mbaron kampionati holandez, Ajaksi e mbyll me dopietë!

Ajaksi ka shkatërruar skuadrën e Grafshapit me rezultatin 1-4 në ndeshjen e fundit të kampionatit holandez, duke e mbyllur në mënyrën më të mirë të mundshme një sezon fantastik në Holandë. Të besuarit e Ten Hag nuk e diskutuan për asnjë…

VIDEO: Plas festa në Amsterdam, Ajaksi është kampion!

Ajaksi ka lënë pas krahëve zhgënjimin e madh përballë Totenhemit, aty ku i iku nga duart finalja e Champions Ligës për punë sekondash. “Harkëtarët” triumfuan përballë Utrehtit sot në shtëpi me rezultatin 4-1 dhe festuan fitimin e…

Vrushaj i papërmbajtshëm, tjetër gol në Holandë

Sulmuesi me origjinë shqiptare Marius Vrushaj po kalon një moment të shkëlqyer në kampionatin holandez, ku u huazua gjatë merkatos së janarit nga Olimpiakosi te skuadra e Uilem II. Futbollisti 21-vjeçar shënoi golin e parë në takimin…

Zyrtare | Ish-talenti i Skënderbeut transferohet në Holandë

Agim Zeka është lojtari më i ri i Fortuna Sitard, skuadër që militon në elitën holandeze. Ish-talenti i Skënderbeut stërvitej gjatë gjithë muajit janar me skuadrën e Sitard, por zyrtarizimi i tij ka ardhur vetëm sot. Që pas largimit të…

Avdijaj dhe Vrushaj, projekti i Vilem II duket i shkëlqyer

Jemi mësuar se skuadra e Ajaksit është ekipi që nxjerr talentet më të mëdhenj të futbollit holandez, por në vitet e fundit, të gjitha ekipet po ndjekin strategjinë që Ajaksi ka ndjekur prej shumë vitesh. Një nga këta ekipe është dhe Villem…

VIDEO | Ndeshje e çmendur në Holandë, Zeneli ndal Ajaksin

Sot është luajtur kryendeshja e javës në kampionatin holandez të futbollit, ajo mes Ajaksit dhe Herenvenit. Pritja ishte shumë e gjatë për këtë sfidë dhe pritshmëritë ishin të mëdha, pasi ky takim konsiderohet si një nga klasiket holandeze.…

Jo vetëm Avidijaj, Uillem II akord me sulmuesin shqiptar

Një tjetër shqiptar është transferuar në kampionatin holandez. Ekipi i Uillem II ku aktivizohet dhe Dionis Avdijaj i Kosovës ka zyrtarizuar sigurimin e shërbimeve të Mario Vrushajt. Klubi holandez ka lajmëruar në faqen e saj akordin me…