Browsing Tag

Higuain

Higuain i lumtur: Ndihem sikur kam kohë që jam pjesë e Milanit

Gonzalo Higuain duket se është rikthyer të jetë vetvetja dhe të shënojë gola. Sot një dygolësh i tij ndihmoi Milanin të fitonte 3-1 ndaj Kievos, në “San Siro”. Janë 6 golat e shënuar nga “Pipita” në 5 ndeshjet e fundit që është aktivizuar.…

Gatuzo gjysmë i kënaqur: Duhet akoma përmirësim!

Milan triumfoi pasditen e sotme ndaj Kievos në shtëpi me shifrat 3-1. Një dygolësh i Higuain dhe një gol i Bonaventurës i japin fitoren e tretë radhazi kuqezinjve në të gjithë kompeticionet. Pas përfundimit të sfidës trajneri Gatuzo ka…

Shqetësohet Milan, i duhet të bëjë pa sulmues ndaj Empolit

Milan do të zhvillojë mbrëmjen e nesërme ndeshjen ndaj Empolit në transfertë, e cila është e vlefshme për javën e gjashtë të Serisë A. Kuqezinjtë vijnë pas barazimit të hidhur ndaj Atalantës, ku u barazuan nga bergamaskët vetëm në minutën e…

VIDEO| Pas Ronaldos, edhe Higuain e bën sefte

Pas një fillimsezoni të vështirë, ku pati shumë pak raste për shënim dhe iu anulua edhe një gol ndaj Romës, më në fund është zhbllokuar edhe Gonzalo Higuain. Sulmuesi i Milanit, i blerë me bujë këtë verë nga Juventusi, shënoi golin e…

Video | Kutrone çon në këmbë San Siron, Milani në festë

Milani është rikthyer te fitorja dhe çfarë fitoreje se. Në një  90-minutësh plot me shpërdorime nga të dyja palët dhe me ndërhyrjen deçizive të “VAR”-it, që i anuloi nga një gol secilës skuadër. Në fund rëndësi për Gatuzon dhe djemtë e tij…

Gatuzo: Higuain duhet shërbyer, na duhet pak kohë

Xhenaro Gatuzo është rikthyer para mikrofonit të “Milan TV”, për humbjen ndaj Napolit dhe për sfidën e vështirë që i pret kuqezinjtë fundjavën e ardhshme përballë Romës. Tekniku italian ka vlerësuar pikat e forta të skuadrës, si dhe…

Milani e zyrtarizon, Higuain e Kaldara janë kuqezinj

Njëri ishte në Torino, tjetri në Amerikë, por Gonzalo Higuain e Matia Kaldara janë bashkuar sot në Milano, ku pas kontrolleve mjekësore rutinë janë bërë zyrtarisht pjesë e Milanit. Klubi kuqezi ka publikuar një komunikatë për mediat, ku…

MERR FUND: Bonuçi te Juventusi, Kaldara e Higuain te Milani!

Mbyllet më në fund operacioni gjigant mes Milanit e Juventusit, që përfshin sulmuesin Higuain dhe mbrojtësit Kaldara e Bonuçi. Janë kaluar edhe pengesat e fundit dhe tashmë edhe Higuain ka dhënë OK, duke u veshur kuqezi. Marrëveshja…

Higuain-Milan, Leonardo duhet të kalojë pengesën e fundit

Juventusi ka dhënë OK, Higuain është i lirë të shkojë te Milani, në huazim me kosto goxha të lartë, 15-20 milionë euro, si dhe me të drejtë blerjeje përfundimtare për Milanin. E gjitha bëhet me synimin që Milani të detyrohet ta blejë…

Takim Juve-Çelsi, anglezët bëjnë superofertën!

Ashtu si ishte paralajmëruar, drejtuesit e lartë të Çelsit dhe Juventusit janë takuar në Nicë të dielën pasdite. Klubi londinez ka rreth 60 milionë euro në dispozicion për merkaton, për të mos shkelur rregullat e Fair Play financiar dhe për…

Milani i bën ofertën e parë, Higuain pret Çelsin

Juventusi nuk e do më Gonzalo Higuainin në ekip, kjo është e qartë tashmë. Megjithatë, për ta shitur, klubi bardhezi kërkon të paktën 55-60 milionë euro. Gara është mes Milanit e Çelsit dhe duket se shifra e mësipërme kundër dhe…

Higuain-Çelsi, të mërkurën nisin negociatat, ja detajet!

Gonzalo Higuain është një objektivat kryesorë të Çelsit që tani, me ardhjen e Mauricio Sarrit në stol, është gati të nisë ofensivën për të konkretizuar këtë transferim. Sipas “Evening Standard”, të mërkurën do të ketë një takim mes…

Higuain jo vetëm që nuk shënon, por ofendon edhe tifozët

Gonzalo Higuain mund të ketë kushtuar 90 milionë euro, por në ndeshjet e mëdha nuk duket dhe kthehet në një futboll mediokër që vetëm sa shëtit fanellën në fushë. Edhe kundër Barcelonës mbrëmë Higuain ishte një ndër më të dobëtit në fushë,…

Higuain, mallkimi i finaleve që nuk do t’i ndahet kurrë

Juventusi shpenzoi 90 milionë për t'ia rrëmbyer Napolit verën e shkuar. "Dua trofe, ndaj zgjodha Juven", tha Pipita. E nisi mes talljeve për faktin se ishte kthter mbipeshë nga pushimet, por shënoi gola me shumicë dhe i bindi të gjithë…

Higuain: Punoj për mbrëmje të tilla, por nuk ka mbaruar

“Jam i lumtur, ishte një gjysmëfinale e rëndësishme, që duhej fituar. Tani kemi kampionatin dhe shpresojmë të fitojmë, sepse duam ta mbyllim kampionatin që në derbin ndaj Torinos”. Gonzalo Higuain ishte protagonisti i madh në Monako, me…

Juve reagon frikshëm, “fundos” Lacion për 17 minuta

Javën e shkuar plasën kritikat ndaj Juventusit, pas humbjes ndaj Fiorentinës, por në futboll mjafton një fitore e bukur për të ndryshuar gjithçka dhe sot Juve ka kthyer kritikat në lëvdata. Kampionët e Italisë kanë mposhtur 2-0 Lacion pa…