Browsing Tag

Herenven

VIDEO | Ndeshje e çmendur në Holandë, Zeneli ndal Ajaksin

Sot është luajtur kryendeshja e javës në kampionatin holandez të futbollit, ajo mes Ajaksit dhe Herenvenit. Pritja ishte shumë e gjatë për këtë sfidë dhe pritshmëritë ishin të mëdha, pasi ky takim konsiderohet si një nga klasiket holandeze.…

FOTO | Perla e Arbër Zenelit përmes… tre fotografive

Arbër Zeneli është lojtari më produktiv te skuadra holandeze e Herenvenit dhe statistikat e tregojnë këtë gjë. Sulmuesi i përfaqësues së Kosovës ka tërhequr interes nga shumë skuadra të njohura, me Gallatasarajn që e kërkon me ngulm.…

Gol dhe dedikim special, Zeneli shkëlqen në Holandë

Arbër Zeneli është një nga lojtarët më të rëndësishëm te Herenven dhe në ndeshjen e djeshme kundër kundër Fortuna Sitard ai realizoi golin e dytë në fitoren 3-1 që skuadra e tij realizoi. Goli i tretë për sulmuesin anësor, i cili këtë herë…

VIDEO | Zeneli “çmend” Holandën, supergol ndaj Emenit

Arbër Zeneli ka shënuar një eurogol në ndeshjen kundër Emenit. 23-vjeçari i Herenvenit dhe përfaqësueses së Kosovës ka shënuar në minutën e 30 të ndeshjes së sotme, duke i dhuruar avantazhin ekipit të tij. Herenveni ka fituar një goditje…