Browsing Tag

hamiti

Më mirë vonë se kurrë, arbitrat bojkotojnë kampionatin!

Dhuna ndaj arbitrit Eldorian Hamiti në Kamzë, por edhe dhuna më herët ndaj arbitrave, në një sezon të zi për shkak se policia ka braktisur futbollin, ka vendosur nën presion të madh Shoqatën e Arbitrave, që fillimisht reagoi shumë butë ndaj…

Jareci: As në vitin 1997 nuk ndodhte diçka e tillë!

Sokol Jareci, dizenjatori i arbitrave në Federatën Shqiptare të Futbollit, i ftuar në emisionin “Rubrika Sportive” në RTSH , ka komentuar ngjarjen e ndodhur pas ndeshjes Kamza-Laçi, ku u godit gjyqtari Eldorian Hamiti. "Deri pak para…

FSHF e indinjuar nga dhuna, kampionati drejt pezullimit

Skenat e shëmtuara të ndodhura në stadiumin e Kamzës kanë sjellë reagimin e Federatës Shqiptare të Futbollit. Qeveria e futbollit shqiptar dënon dhunën dhe i bën thirrje shtetit shqiptar që të ndryshojë ligjin që largoi policinë nga…