Browsing Tag

Gossip

Çelsi – Mançester Junajtid, në tribuna luajnë “WAG”-sat

Të shtunën stadiumi “Stamford Bridge” do të jetë i mbushur me tifozë për të parë një nga përballjet më mitike të futbollit anglez. Atë ndaj Çelsit të Sarrit dhe Mançesterit të Zhoze Murinjos. Fitorja kërkohet me çdo kusht nga secili klub,…

Viki Aisha, gjimnastja që la sportin për modelingun

Bota e sportit nuk është ajo që tregohet në ekranet e televizorëve dhe mbrëmjeve gala, ku shpërndahen çmime të ndryshme. Punë, sakrificë dhe shpërblimi për pjesën më të madhe të sportistëve është inekzistent. Me këtë realitet të vështirë…

Selma Pozo, gazetarja andaluziane që po çmend Spanjën

Gazetaret sportive në shtetin spanjoll shquhen për bukurinë e tyre. Më e famshmja është sigurisht, Sara Karbonero, e cila është njëkohësisht dhe gruaja e ish-portierit të kombëtares spanolle Iker Kasijas. Por, kohët e fundit një emër i…