Browsing Tag

Gonzalo Higuain

Fotot e fundit flasin vetë, Higuain e ka vendosur të ardhmen

Gonzalo Higuain është çështja kryesore e ditëve të fundit në ambientin e Milanit, teksa sulmuesi përflitet shumë për një transferim të mundshëm në Angli, te Çelsi. Argjentinasi u bashkua me Milanin verën e këtij sezoni me formulën e…

Gatuzo pranon realitetin, Higuain shumë pranë largimit

Milani do të ndeshet nesër me Sampdorian, në një takim në kuadër të Kupës së Italisë. Trajneri i kuqezinjve, Xhenaro Gatuzo, për mediet në daljen për shtyp që i paraprin ndeshjes së nesërme. Vëmendjen kryesore e mori Gonzalo Higuain, i cili…

Befasi te Milani, Higuain i thotë ‘po’ ofertës angleze

Duket se dashuria mes Milanit dhe Gonzalo Higuain do të përfundojë më shpejt nga se pritej. Sulmuesi argjentinas do të takohet me trajnerin Mauricio Sarri, megjithatë duket se sulmuesi i ka thënë po Çelsit. Sipas asaj që shkruan “Marca”…

VIDEO | Milani dhe Higuain zhbllokohen, Donaruma monumental

Milani më në fund është rikthyer te fitorja, duke triumfuar 2-1 ndaj Spali në “San Siro”, ku heroi i takimit ishte Gonzalo Higuain. Një fitore që i jep frymëmarrje dhe trajnerit Gatuzo, i cili ishte në shënjestër për sa i përket rezultateve…

Sinjali i Sarrit: Higuain? Më pëlqen shumë, por…

Gjatë konferencës për shtyp përpara ndeshjes kundër Leister Sitit, Maurcio Sarri insistoi në faktin që Çelsi i tij nuk është favorit për titullin. Liverpuli dhe Mançester Siti janë një shkallë sipër ekipeve të tjera sipas italianit, ndërsa…

Higuain në krizë, Milani kërkon zgjidhje

Situata te Milani sa vjen e përkeqësohet. Eliminimi nga Europa Ligë dhe paraqitjet e një niveli jo të lartë kampionat kanë bërë që disa nga lojtarët kryesorë të humbin totalisht formën e tyre. Natyrisht, fajtor nuk mund të jetë vetëm një…

Higuain në Romë, Milani shpreson te “falja”

Ndeshja kundër Juventusit ishte për t’u harruar për Gonzalo Higuain. Bomberi i Milanit kishte një dëshirë të madhe për t’i shënuar ish-ekipit të tij, sidomos për mënyrën më të cilën e “skarcuan”. Shansi për t’u “hakmarrë” dhe për të…

Dënimi i sulmuesit, merret vendimi për Higuain

“Të dielën isha në stadium me djalin tim dhe si milanist më erdhi turp me sjelljen e padenjë të Higuain. Mesazhi që u shkon të rinjve është ai i përballjes tek e tek me arbitrin e ndeshjes. Shpresoj t’i japin një dënim të gjatë, sepse nuk…

Dita e parë si milanist, Higuain “fluturon”

Gonzalo Higuain do të jetë pjesë e Milanit sezonin e ardhshëm dhe për këtë kuqezinjtë kanë paguar 18 milionë euro për huazimin. Nëse duan ta blejnë, verën e ardhshme duhet të çojnë në arkat e Juventusit edhe 36 milionë të tjera.…

Leonardo projekton dhuratën e parë “big” për Milanin

Milani kërkon një sulmues dhe tanimë me ndryshimet e ndodhura në klub edhe objektivat mund të ndryshojnë, por sigurisht jo të gjithë. Gonzalo Higuain është një nga ata futbollistë që mbetet në “radarët” e kuqezinjve dhe tanimë mund të ketë…