Browsing Tag

Gonzalo Higuain

E ardhmja e Higuain, vëllai i tij sqaron gjithçka

Gonzalo Higuain është shndërruar në një “barrë” për Juventusin. Sulmuesi argjentinas e ka humbur aromën e golit dhe nuk ka arritur të bëjë mirë as në Milano dhe as te Çelsi. Në Londër nuk arriti të mundte konkurencën e Zhiru dhe numëroi…

Higuain do të ktehet në Itali, por jo të Juventusi

Çelsi nuk do të zgjedhë ta blejë Gonzalo Higuain dhe argjentinasi do të kthehet përkohësisht në Torino. Juventusi nuk ka nevojë për të dhe dëshiron ta shesë për të mos dalë bosh nga largimi tij. Kujtojmë që 31-vjeçari erdhi në “Allianz…

E ardhmja e Higuain, Çelsi e Juventusi me idetë të qarta!

E ardhmja e Gonzalo Higuain është në udhëkryq të plotë, me argjentinasin që duket gjithnjë e më larg Çelsit, ndërsa te Juventusi është i padëshiruar. Pikërisht ditën e sotme, në mediat angleze dhe italiane është raportuar se Çelsi e ka…

Kulibali: Higuain gaboi, në Napoli ishte Zot

Mbrojtës i Napolit, Kalidu Kulibali, ka dhënë një intervistë për gazetën italiane “Corriere dello Sport”, ku ka diskutuar mbi jetën e tij në Napoli. Mbrojtësi senegalez diskutoi problemet me racizmin, të punuarit me Karlo Ançelotin dhe…

Sarri: Higuain po vuan, pres më shumë nga ai

Ndeshjet në transfertë janë kthyer në një makth për Çelsin. Blutë e Londrës kanë humbur katër nga pesë takimet e fundit dhe skuadra rrezikon të mos sigurojë një vend në Champions për të dytin vit radhazi. Në daljen për shtyp pas ndeshjes…

E ardhmja e Higuain? FIFA “ia lë në derë” Juventusit

Dënimi nga FIFA ka bërë që te Çelsi të këtë shumë pikëpyetje në lidhje me lëvizjet në merkato. Momentalisht për dy vite "blutë" e Londrës nuk mund të transferime në hyrje. Kështu drejtuesit e klubit anglez do të duhet të mendohen mirë,…

Higuain: Nuk mund ta refuzoja Sarrin, cikli im në Itali mbaroi

Gonzalo Higuain kaloi në verë te Milani, por eksperienca me ekipin e “Djallit” nuk shkoi në mënyrën e duhur. Sulmuesi shënoi pak dhe në janar vendosi të transferohej në Premier Ligë te Çelsi për të punuar përsëri me Mauricio Sarrin.…

Hazard: Mendoj si Sarri, do bëjmë gjëra të mëdha me Higuain

Eden Hazard ka qenë një çështje tek ekipi i Çelsit kohëve të fundit, ku jo pak herë është përfolur për një kalim të tij te Reali i Madridit. Kohët e fundit, lojtari i “Bluve të Londrës” ka thënë se ka marrë një vendim për të ardhmen e tij,…

Sarri i lumtur: Higuain, një ndër më të mirët!

Gonzalo Higuain ka kaluar vizitat mjekësore në ekipin e Çelsit dhe shumë shpejt do të firmosë kontratën me ekipin e tij të ri. Blutë e Londrës, kanë një sfidë delikate mbrëmjen e nesërme, ku do të luajnë ndeshjen e kthimit për gjysmëfinalen…

FOTO | Merr fund gjithçka, Higuain niset drejt Londrës

Gonzalo Higuain ishte një nga emrat më të përfolur këtë merkato, teksa më në fund çështja e tij po merr zgjidhje. Mëngjesin e sotëm, sulmuesi argjentinas është nisur drejt Londrës, ku do të kryejë vizitat mjekësore dhe do të zyrtarizohet si…

Higuain fluturon drejt ishullit, sot takimi final për Piatek

Gonzalo Higuain do të vijojë karrierën me ekipin e Çelsit dhe do të udhëtojë sot drejt Londrës për të kryer vizitat mjekësore. Mauricio Sarri insistoi shumë për afrimin e sulmuesit, ndërsa tashmë është gati të nisë punën me të. Çelsi…

VIDEO | Higuain driblon gazetarët: Doni probleme? Jo me mua!

Çështja më e përfolur e merkatos aktuale është padyshim Gonzalo Higuain. Argjentinasi prej kohësh thuhet se do të kalojë në radhët e Çelsit, ndërkohë ende asgjë nuk është zyrtarizuar, me sulmuesin i cili luajti një natë më parë kundër…

Fotot e fundit flasin vetë, Higuain e ka vendosur të ardhmen

Gonzalo Higuain është çështja kryesore e ditëve të fundit në ambientin e Milanit, teksa sulmuesi përflitet shumë për një transferim të mundshëm në Angli, te Çelsi. Argjentinasi u bashkua me Milanin verën e këtij sezoni me formulën e…

Gatuzo pranon realitetin, Higuain shumë pranë largimit

Milani do të ndeshet nesër me Sampdorian, në një takim në kuadër të Kupës së Italisë. Trajneri i kuqezinjve, Xhenaro Gatuzo, për mediet në daljen për shtyp që i paraprin ndeshjes së nesërme. Vëmendjen kryesore e mori Gonzalo Higuain, i cili…

Befasi te Milani, Higuain i thotë ‘po’ ofertës angleze

Duket se dashuria mes Milanit dhe Gonzalo Higuain do të përfundojë më shpejt nga se pritej. Sulmuesi argjentinas do të takohet me trajnerin Mauricio Sarri, megjithatë duket se sulmuesi i ka thënë po Çelsit. Sipas asaj që shkruan “Marca”…

VIDEO | Milani dhe Higuain zhbllokohen, Donaruma monumental

Milani më në fund është rikthyer te fitorja, duke triumfuar 2-1 ndaj Spali në “San Siro”, ku heroi i takimit ishte Gonzalo Higuain. Një fitore që i jep frymëmarrje dhe trajnerit Gatuzo, i cili ishte në shënjestër për sa i përket rezultateve…

Sinjali i Sarrit: Higuain? Më pëlqen shumë, por…

Gjatë konferencës për shtyp përpara ndeshjes kundër Leister Sitit, Maurcio Sarri insistoi në faktin që Çelsi i tij nuk është favorit për titullin. Liverpuli dhe Mançester Siti janë një shkallë sipër ekipeve të tjera sipas italianit, ndërsa…

Higuain në krizë, Milani kërkon zgjidhje

Situata te Milani sa vjen e përkeqësohet. Eliminimi nga Europa Ligë dhe paraqitjet e një niveli jo të lartë kampionat kanë bërë që disa nga lojtarët kryesorë të humbin totalisht formën e tyre. Natyrisht, fajtor nuk mund të jetë vetëm një…

Higuain në Romë, Milani shpreson te “falja”

Ndeshja kundër Juventusit ishte për t’u harruar për Gonzalo Higuain. Bomberi i Milanit kishte një dëshirë të madhe për t’i shënuar ish-ekipit të tij, sidomos për mënyrën më të cilën e “skarcuan”. Shansi për t’u “hakmarrë” dhe për të…