Browsing Tag

Golden State

Marshojnë Warriors dhe Raptors, James gëzon me Lakers

Golden State Warriors ka shpartalluar Portlaind Trail Blazers 125-97. Kevin Durant dhe Kaly Thompson morën ekipin për dore, teksa realizuan 32 dhe 31 pikë secili. Një ndeshje që nisi mirë për miqtë, por perioda e dytë deri tek e fundit…

Durant-Curry, të pandalshëm! Fitore dramatike ndaj Utah Jazz

NBA ka nisur dhe në orët e para të ditës së sotme në SHBA dhe në mbarë botën shumëkush ka pasur mundësinë që të shijojë magjinë e basketbollit amerikan. Padyshim ndeshja më e rëndësishme ka qenë Utah Jazz-Golden State Warriors. Kampionët…

Golden Stejt e kthen në dinasti, sërish kampion në NBA

Golden Stejt Uoriërs mposhti mbrëmje Kleveland Kavaliers, duke rifituar titullin në NBA, me një triumf 4-1 në serinë finale. Uoriërs triumfuan 129-120 dje, duke fituar titullin e dytë në tre sezonet e fundit dhe duke mbyllur në mënyrë…