Browsing Tag

Gerhard Progni

Progni: Ne, më mirë se Partizani! Shumë rivalë për titullin

Teuta ka zhvilluar një sezon përtej pritshmërive të shumicës, teksa pas dy fazave të para durrsakët renditen tre të tabelës me 33 pikë, katër më pak se kryesuesit e Partizanit. Një ndër lojtarët kryesorë të skuadrës së Shkëmbit në këtë…

Progni: Nuk pendohem pse ika nga Partizani, do jemi ndryshe

Gerhard Progni shënoi golin e dytë për Teutën në fitoren me Laçin dhe normalisht që është i kënaqur për këtë. “Jam i lumtur fillimisht për fitoren, pastaj për golin.  E kishim vlerësuar ndeshjen, na u lehtësua pas kartonit të kuq. Me…

Nga largimi i Prognit, te klauzola e Hebajt: zbulohen të gjitha

Partizani vendosi të afrojë këtë verë Rubin Hebajn për sulmin. Shkodrani, i cili është pjesë e Shpresave të Shqipërisë, kishte nënshkruar një vit më parë me Domzhalen në Slloveni, por nuk pati shumë hapësira. Gjithsesi ai shënoi katër gola…