Browsing Tag

Gentian Mezani

Tronditja e radhës për Luftëtarin, Mezani paralajmëron

Luftëtari nuk gjen qetësi. Me UEFA-n që ka bllokuar paratë e Europës, gjirokastritët nuk po arrijnë dot të bëjnë merkaton që duan. Sikurse dihet janë larguar lojtarë si duart Rroca e Vasil Shkurtaj, të dy të shitur te klubi i Kukësit.…

Mezani: Fitore e kërkuar, Shkurtaj të shitet

Fitore me përmbysje, forcë karakteri dhe shkëputje nga zona e rënies nga kategoria. Gentian Mezani nuk ka si të mos jetë i kënaqur me fitoren 2-1 të Luftëtarit përballë Tiranës. Në emisionin “Gol pas Goli” në “SuperSport”, trajneri i…

Mezani: Tirana nuk është në krizë, na mungojnë disa pikë

Gentian Mezani, trajneri i Luftëtarit, ka folur për situatën te Luftëtarin dhe për ndeshjen e radhës me Tiranën. Vlonjati fillimisht vlerësoi pikën e marrë në Vlorë, por thekson se një fitore me bardheblutë do ia rriste vlerën pikës së…

Mezani: Laçi na njihte mirë, e bllokuan Shkurtajn

Luftëtari nuk arriti dot që të merrte pikë në sfidën e sotme me Laçin, ku duhet theksuar se diferencat ishin të vogla. Pas ndeshjes, për “Supersport”, në emisionin "Gol pas Goli", tekniku vlonjat foli për këtë këtë humbje, duke u ndalur dhe…

Dy rikthime te Luftëtari, Shkurtaj i vë notë Mezanit

Vasil Shkurtaj është shënuesi më i mirë i Luftëtarit. Deri më tani në kampionat ka arritur të realizojë pesë herë, po aq sa Rexhinaldo i Kukësit. Sulmuesi vlonjat ka folur për formën që po kalon dhe për fitoren e fundit që arritën me…

Mezani: Kemi një problem, por do ngrihemi në renditje

Luftëtari rezistoi vetëm një pjesë loje kundër kampionëve në fuqi të Skënderbeut, të cilët shënuan dy herë në pjesën e dytë dhe morën fitoren. Trajneri i gjirokastritëve Gentian Mezani foli pas ndeshjes për emisionin “Gol pas Goli”, duke…

Rapo: Do dalim nga kjo situatë, na ka ndryshuar Mezani

Donald Rapo ishte njeriu i ndeshjes te Luftëtari-Kamza. Vendosi takimin me golin e tij dhe tanimë gjirokastritet e kanë lënë vendin e fundit në klasifikim. Gjithsesi duhen marrë edhe fitore të tjera për të lënë pas krizën e fillimsezonit.…

Mezani i prerë: Luftëtarit i bën punë vetëm fitorja!

Gentian Mezani e di shumë mirë që ndaj Kamzës nuk tolerohet rezultat tjetër veç fitores. Luftëtari i tij luan në shtëpi, renditet i fundit në klasifikim dhe pikët janë domosdoshmëri. Për këtë bluzinjtë do kërkojnë ta kalojnë me sukses këtë…

Mezani: Tani kjo është skuadra ime, nuk mund të kërkoj kohë

“Duhet të jemi me këmbë në tokë dhe të shohim para. Unë nuk mendoj të bëj të njëjtën gjë si Lika vjet. Duhet të dalim nga kjo situatë sa më parë. Morëm një fitore dhe kjo ndeshje mbaroi. Unë mendoj për takimin e radhës. Nuk e mendoj se…

Mezani: Këtu për një projekt afatgjatë, ja çfarë më bindi

Gentian Mezani është prezantuar si trajneri i ri i Luftëtarit. Tekniku vlonjat pason në këtë post sllovenin Milosh Kostiç, i cili në katër ndeshjet e para në Superiore nuk arriti të merrte qoftë edhe një pikë për skuadrën gjirokastrite.  …

Mezani do një italian te Luftëtari, Tavo vendos

Gentian Mezani ka pranuar të drejtojë Luftëtarin, ndërkohë që kërkon që të ketë stafin e tij në Gjirokastër. Kështu ai ka kërkuar që Franko Paskualetin të jetë krahu i tij i djathtë gjatë eksperiencës me bluzinjtë. Italiani ka një…

Mezani pranon ofertën, mbetet vetëm firma

Gentian Mezani rikthehet të drejtojë një skuadër pas pushimeve të verës. Vlonjati ishte vjet në krye të Laçit dhe u rendit në vendin e katërt në kampionat, si dhe u kualifikua në finalen e Kupës së Shqipërisë. Me kokën lart u largua nga…

Mezani: Më pëlqen karakteri i skuadrës

Gentian Mezani i gëzohet fitores në Shkodër, ndërkohë që kërkon prej skuadrës së tij që të tregohet më e saktë para portës. Ai analizoi arsyet se pse Laçi luan më mirë jashtë, teksa në “Supersport” tha: “Jemi të kënaqur me rezultatin,…

Mezani te Laçi: E prisja këtë moment!

Vlonjati tanimë nis një aventurë larg qytetit të tij, si trajner i parë dhe pa “hijen” e askujt nga pas Vladimir Prenga Stavri Nica e paralajmëroi largimin nga Laçi që pas humbjes në Kukës, teksa pas ndeshjes durrsaku i pankinës…