Browsing Tag

Gattuso

Mbrojtje për Halloween, por Milanin e shpëton “Ibranjoli”

Është një Milan i çmendur, të paktën tifozët mund të ngushëllohen me faktin se tashmë kuqezinjtë dhurojnë emocione pa fund. E keqja është se emocionet shpesh janë nga ato që të rrezikojnë zemrën, duke parë mënyrën si mbron skuadra e…

Gatuzo largon krizën, por diçka e shqetësoi edhe në Sasuolo

Milani largon krizën dhe me fitoren e thellë në Sasuolo rikthen qetësinë, pas disa ditëve ku është folur në mënyrë konstante për largim të trajnerit Xhenaro Gatuzo dhe kontakt me Antonio Konten. Katër gola ndaj Sasuolos, skuadër e bukur,…

Makthi Sasuolo, Gatuzo në fije të perit

Antonio Konte është ende larg, por fantazma e tij po shfaqet gjithnjë e më shpesh në Milanelo, duke kërcënuar Xhenaro Gatuzon. Në krahun tjetër, sot në mbrëmje është përballë Sasuolo, edhe ky një emër që i ngjall frikë Gatuzos, sepse…

Gatuzo: Reagim i shkëlqyer, Higuain na nxjerr në sulm

Fitorja e parë sezonale e Milanit ka ardhur në mënyrën më emocionuese të mundshme, me një gol në sekondat e fundit të shtesës, nga Kutrone, i hedhur në fushë në fund nga trajneri Xhenaro Gatuzo, i cili bëri zgjedhjet e duhura duke i dhënë…

Video | Kutrone çon në këmbë San Siron, Milani në festë

Milani është rikthyer te fitorja dhe çfarë fitoreje se. Në një  90-minutësh plot me shpërdorime nga të dyja palët dhe me ndërhyrjen deçizive të “VAR”-it, që i anuloi nga një gol secilës skuadër. Në fund rëndësi për Gatuzon dhe djemtë e tij…

Nuk është çështje fati, tashmë Gatuzo nën akuzë

Të shkosh në avantazh të dy golave në San Paolo dhe në 30 minutat e fundit të ndeshjes të dërrmohesh, kjo është më e dhimbshme se vetë humbja për Milanin, që një ditë pas sfidës hapëse në kampionat ende nuk e kupton si doli i humbur nga ajo…

Gatuzo: Pas golit të parë të Napolit, frikë e pashpjegueshme

Në nivel futbolli Milani nuk mahniti, por të shkosh 2-0 në avantazh në Napoli është një arritje dhe të mos marrësh pikë më pas është alarmuese. Trajneri i Milanit Xhenaro Gatuzo është i shqetësuar pikërisht për pjesën e dytë, kur Milani…

Gatuzo: Ende larg Juves, por rruga është e duhura

Një humbje ndaj Realit në Madrid është e pranueshme, Xhenaro Gatuzo e ka provuar edhe si futbollist, 19 vite më parë, kur Milani mundej 4-2 dhe Rino shënonte një gol. Tani Gatuzo është trajner i "Djallit" dhe e sheh krejt ndryshe sfidën…

Skaroni telefonon Gatuzon, largohen retë e zeza

Milani ditët e fundit ka qenë në qendër të vëmendjes, për shkak të ndryshimeve drastike në krye të klubit, duke nisur nga pronarët e deri tek drejtuesit që merren me organizimin dhe menaxhimin e klubit. Mediat në Itali kanë aluduar pa…

Gatuzon nuk e lënë të qetë, Milani e tradhton?

Milani po mundohet te rikthehet në majat e futbollit europian. Siç dihet, klubi italian nuk po gjen rehati, pasi prej kohësh qarkullojnë lajme që trazojnë ambientin kuqezi. E gjithë kjo lidhet me të ardhmen e teknikut Xhenaro Gatuzo. Edhe…

Gatuzo i vë kapak, lamtumirë Bonuçi!

Milani ka mbërritur në Amerikë, ku do të luajë tre miqësore për International Champions Cup 2018. Në Los Anxheles, ku kuqezinjtë kanë nisur përgatitjet për sfidën kundër Mançester Junajtid (e enjte, ora 5 e mëngjesit me orën tonë), trajneri…

Gatuzo e tepron: Duhet të besojmë te vendi i katërt

Milani i këtij sezoni është një dështim total në kampionat dhe shansi i vetëm për lavdi dhe kualifikim në Champions League është triumfi në Europa League. Megjithatë, Xhenaro Gatuzo duket se kërkon ta mbajë sa më lart moralin e Milanit…

Zyrtare, Gatuzo kthehet te Milani

Xhenaro Gatuzo është zyrtarisht trajneri i ri i të rinjve të Milanit, ose si quhet në Itali, skuadra Primavera. Në këtë mënyrë, “Ringhio” kthehet në shtëpi pas largimit në vitin 2012, por tani e tutje në rolin e trajnerit. Pas eksperiencave…