Browsing Tag

Gattuso

Gatuzo: Tare e teproi, kërkoj falje për Bakajokon

Trajneri i Milanit, Xhenaro Gatuzo, u njoftua në konferencën për shtyp pas Milan-Lacio se Bakajoko kishte shkuar te tifozët duke valëvitur fanellën e Açerbit, si trofe lufte, gjest që ka ngjallur reagime të ashpra. "Kërkojmë falje për…

Gatuzo: Po e marrim veten, Piatek ka nevojë për pasime

Pas fitores 1-0 ndaj Lacios, trajneri i Milanit Xhenaro Gatuzo foli për DAZN: "Për të luajtur kundër Lacios duhet të bësh patjetër ashtu. Shpejtësi, teknikë dhe fizik. Edhe javën e shkuar treguam se po e merrnim veten, sot fituam betejën në…

Gatuzo: Gabuam gjithçka, por duhet qetësi

Magjia Gatuzo është prishur, sepse Milani në dy ndeshjet e fundit ka humbur dhe ka luajtur shumë keq, duke u kthyer ekipi fantazmë i pak muajve më parë. Pas disfatës në Xhenova trajneri kuqezi ka analizuar sfidën: "Paguam episodin e…

Gatuzo: Sherri në ekip, humbja më e rëndë

Në formë perfekte muajt e fundit, Milani është ndalur në derbi, duke humbur edhe vendin e tretë, ndërkohë që trajneri Xhenaro Gatuzo pas ndeshjes ishte dukshëm i shqetësuar, për shumë arsye. "Në pjesën e parë Interi ishte më lart. Më pas…

Gatuzo i lumtur: Me Paketa e Piatek, muzikë tjetër

Milani fitoi ndaj Napolit me një super Piatek, por edhe pa shumë titullarë, ndaj trajneri Xhenaro Gatuzo i bën komplimente ekipit për kalimin në gjysmëfinalet e Kupës: "Komplimentet janë për lojtarët, jo për mua. Të gjithë mirë, edhe kush…

Gatuzo pranon realitetin, Higuain shumë pranë largimit

Milani do të ndeshet nesër me Sampdorian, në një takim në kuadër të Kupës së Italisë. Trajneri i kuqezinjve, Xhenaro Gatuzo, për mediet në daljen për shtyp që i paraprin ndeshjes së nesërme. Vëmendjen kryesore e mori Gonzalo Higuain, i cili…

Gatuzo: Higuain ka vuajtur shumë, na duhen golat e tij

Milani i dha fund një serie negative prej katër ndeshjesh pa fitore, teksa mundi në “San Siro”, SPAL-in me rezultatin 2 – 1. Trajneri Xhenaro Gatuzo vlerësoi paraqitjen e skuadrës dhe u shpreh shumë i gëzuar për golin e…

Shfryn Agjenti i Montolivos: Gatuzo nuk po logjikon

Rikardo Montolivo nuk luajti qoftë dhe një minutë në ndeshjen midis Milanit dhe Fiorentinës. Gatuzo vendosi t’i besonte të rinjve Hoze Mauri dhe mbrojtësit Kalabria, i cili u spostua në mesfushë. Agjenti i ish-kapitenit të Milanit, Xhovani…

Gatuzo nuk kërkon justifikime: E merituam, nuk jemi ekip!

Pas ndeshjes në Greqi dhe eliminimit të hidhur ndaj Olimpiakosit, me humbjen 3-1, trajneri i Milanit Xhenaro Gatuzo nuk ndjek linjën e drejtorit sportiv Leonardo dhe nuk merret me arbitrimin. "Zhgënjim i madh, ka miliona tifozë që…

Gatuzo: Absurde, si mund të luajmë në mesditë?

Për herë të parë këtë sezon Milani do të luajë në mesditën e së dielës dhe në kampin kuqezi nuk e kanë pritur mirë. Trajneri Xhenaro Gatuzo është tërbuar kur ka mësuar kalendarin, duke mos e fshehur zemërimin e tij, në një prononcim për…

Mbrojtje për Halloween, por Milanin e shpëton “Ibranjoli”

Është një Milan i çmendur, të paktën tifozët mund të ngushëllohen me faktin se tashmë kuqezinjtë dhurojnë emocione pa fund. E keqja është se emocionet shpesh janë nga ato që të rrezikojnë zemrën, duke parë mënyrën si mbron skuadra e…

Gatuzo largon krizën, por diçka e shqetësoi edhe në Sasuolo

Milani largon krizën dhe me fitoren e thellë në Sasuolo rikthen qetësinë, pas disa ditëve ku është folur në mënyrë konstante për largim të trajnerit Xhenaro Gatuzo dhe kontakt me Antonio Konten. Katër gola ndaj Sasuolos, skuadër e bukur,…

Makthi Sasuolo, Gatuzo në fije të perit

Antonio Konte është ende larg, por fantazma e tij po shfaqet gjithnjë e më shpesh në Milanelo, duke kërcënuar Xhenaro Gatuzon. Në krahun tjetër, sot në mbrëmje është përballë Sasuolo, edhe ky një emër që i ngjall frikë Gatuzos, sepse…

Gatuzo: Reagim i shkëlqyer, Higuain na nxjerr në sulm

Fitorja e parë sezonale e Milanit ka ardhur në mënyrën më emocionuese të mundshme, me një gol në sekondat e fundit të shtesës, nga Kutrone, i hedhur në fushë në fund nga trajneri Xhenaro Gatuzo, i cili bëri zgjedhjet e duhura duke i dhënë…

Video | Kutrone çon në këmbë San Siron, Milani në festë

Milani është rikthyer te fitorja dhe çfarë fitoreje se. Në një  90-minutësh plot me shpërdorime nga të dyja palët dhe me ndërhyrjen deçizive të “VAR”-it, që i anuloi nga një gol secilës skuadër. Në fund rëndësi për Gatuzon dhe djemtë e tij…

Nuk është çështje fati, tashmë Gatuzo nën akuzë

Të shkosh në avantazh të dy golave në San Paolo dhe në 30 minutat e fundit të ndeshjes të dërrmohesh, kjo është më e dhimbshme se vetë humbja për Milanin, që një ditë pas sfidës hapëse në kampionat ende nuk e kupton si doli i humbur nga ajo…

Gatuzo: Pas golit të parë të Napolit, frikë e pashpjegueshme

Në nivel futbolli Milani nuk mahniti, por të shkosh 2-0 në avantazh në Napoli është një arritje dhe të mos marrësh pikë më pas është alarmuese. Trajneri i Milanit Xhenaro Gatuzo është i shqetësuar pikërisht për pjesën e dytë, kur Milani…

Gatuzo: Ende larg Juves, por rruga është e duhura

Një humbje ndaj Realit në Madrid është e pranueshme, Xhenaro Gatuzo e ka provuar edhe si futbollist, 19 vite më parë, kur Milani mundej 4-2 dhe Rino shënonte një gol. Tani Gatuzo është trajner i "Djallit" dhe e sheh krejt ndryshe sfidën…

Skaroni telefonon Gatuzon, largohen retë e zeza

Milani ditët e fundit ka qenë në qendër të vëmendjes, për shkak të ndryshimeve drastike në krye të klubit, duke nisur nga pronarët e deri tek drejtuesit që merren me organizimin dhe menaxhimin e klubit. Mediat në Itali kanë aluduar pa…