Browsing Tag

Gashi

Senad Gashi: Kam mësuar nga gabimet, e mund Çizorën

Boksieri shqiptar Senad Gashi do të ndeshet më datë 20 prill me një emër të njohur të botës së boksit si Derek Çizora. 28-vjeçari nga Peja ka një rekord prej 17 fitoresh dhe dy humbjesh. Është për t’u vlerësuar fakti se të 17-ta fitoret…

HykaÇu rinis fluturimin, San Hoze triumfon ndaj kryesuesve

Jahmir Hyka është kthyer në formën e vet më të mirë dhe sot në orët e para të mëngjesit me orën tonë ka qenë vendimtar në fitoren e papritur 3-1 që San Hoze arriti në Dallas, kundër ekipit më të mirë të kampionatit amerikan deri tani.…

“Gashi dhe Xhaka kërcënuan me largim që para Francës”

Një zbulim i bujshëm nga Xhani De Biazi, i cili me sa duket pak nga pak do të fillojë të flasë hapur në lidhje me kombëtaren kuqezi, pas largimit nga stoli i Shqipërisë. Në një intervistë ekskluzive për Supersportin, De Biazi ka zbuluar…

Gashi krijon, Kolorado fiton

Pas dy humbjesh rresht, Kolorado Rapids kthehet te fitorja dhe Shkëlzen Gashi ka dhënë një kontribut të madh. Sulmuesi shqiptar dha krosin vendimtar për golin e shënuar nga Ford në minutën e 11-të, në fitoren 1-0 kundër Sporting Kansas…

Gashi gjen golat e parë të sezonit ringjall Koloradon

Pas sezonit të shkuar, që ishte i mrekullueshëm, Kolorado Rapids duket se ka festuar më gjatë se ç'duhet. Sezoni i ri ka nisur keq dhe Rapids është në fund të tabelës. Megjithatë, pas 5 humbjesh rresht, mbrëmë skuadra e Gashit u…

Hyka e nis mbarë, feston edhe Gashi

Jahmir Hyka e ka nisur me fitore karrierën amerikane, pasi San Hoze mundi mbrëmë 1-0 Montrealin, me një gol shënuar që në fillim të ndeshjes. Hyka u aktivizua në minutën e 70-të, duke luajtur minutat e para në MLS dhe duke festuar një…