Browsing Tag

Galliani

E kryer, Berluskoni dhe Galiani i rikthehen futbollit

Silvio Berluskoni e ka të vështirë të ndahet nga futbolli dhe për këtë ka vendosur të blejë shumicën e aksioneve të klubit të Monzës. Krahu i tij i djathtë do të jetë sërish Adriano Galiani, i cili ka qenë administrator i deleguar edhe te…

Tifozët festuan kur iku nga Milani, tani e do Reali

Adriano Galiani e ka mbyllur me Milanin dhe tifozët kuqezinj, të paktën një pjesë e madhe e tyre, u gëzuan nga ky fakt. Kjo sepse ish-administratori i deleguar konsiderohej fajtor për merkaton e dobët, largimet e yjeve dhe afrimin e…

Galiani: Festova si i çmendur për golin e Zapatës

Adriano Galiani nuk është më administratori i deleguar i Milanit dhe për herë të parë pas tre dekadash e ka ndjekur Milanin nga një restorant në Milano, ku është e lehtë të imagjinosh gëzimin e tij pas barazimit të kuqezinjve në minutën e…

Galiani: Unë pronar i Milanit, po aq sa Tramp shefi i ISIS

Ditën e sotme në mediat italiane ka bërë bujë një lajm se Adriano Galiani po mendon të gjejë fondet për të blerë Milanin, së bashku me një fond investimesh dhe agjentin e famshëm Zhorzh Mendesh. Pikërisht për këtë çështje, sot Adriano…

Fjalëkryqi kuqezi, Galiani mund të zëvendësojë kinezët?

Një histori e lodhshme dhe tashmë acaruese ajo e shitjes së Milanit te kinezët, që tashmë duken të pashpresë dhe është çështje ditësh lajmi zyrtar i anulimit të bisedimece. Tashmë mediat në Itali mundohen të gjejnë çdo gjysmëlajmi për të…

Galiani: Milani nuk është jetim

Milani mori 3 pikë të çmuara kundër Xhenoas dhe shkon më i qetë në ndërprerjen e kampionatit. Megjithatë, administratori i deleguar Adriano Galiani detyrohet sërish të flasë për historinë pa fund të shitjes së klubit te kinezët: "Nuk ka…

Galiani: Donarumës do t’i dhuroj një stilolaps

Donaruma ka mbushur 18 vjeç, është portieri i së ardhmes në futbollin botëror, por e ardhmja e tij është e paqartë, sepse rinovimi me Milanin mbetet pezull, për shumë arsye. Administratori i deleguar i Milanit, Adriano Galiani, lëshon…