Browsing Tag

Frenk Kesi

Kesi: Çelësi i suksesit? Duhet të luajmë si ky lojtar!

Frenk Kesi ishte protagonist në fitoren e sotme që Milani mori kundër Empolit. Mesfushori i blerë nga Atalanta shënoi golin e dytë të takimit dhe pas ndeshjes u shfaq i kënaqur. Titulli është objektiv i pamundur, por nëse parakalohet Interi…

Mungesë e rëndësishme për Gatuzon, Milani ndryshon skemën

Milan pret Sampdorian të dielën në një ndeshje shumë të rëndësishme për ekipin dhe trajnerin Gatuzo. Kuqezinjtë nuk kanë alternativa përveç tre pikëve, por një lajm i keq ka shqetësuar kampin milanist. Frenk Kesi ka një problem në muskuj…