Browsing Tag

frank lampard

Zyrtarizohet gjithçka, Çelsi prezanton trajnerin e ri

Vetëm një vit zgjati aventura e Mauricio Sarrit në pankinën e Çelsit. Italiani u rikthyer në Serie A dhe mori drejtimin e Juventusit, ndërsa “Blutë e Londrës” vendosën t’i besojnë një emri shumë të dashur të tifozëve. Frenki Lampard…

Dërgoi “spiun” te kundërshtari, Bielsa: Do e bëja sërish!

Trajneri i Lids Junajtid, Marselo Bielsa është një figurë shumë e njohur në botën e futbollit, pasi deklaratat e tij të sinqerta dhe të drejtpërdrejta, si dhe reagimet e tij të ashpra ndaj bashkëpunëtorëve të stafit të tij, shpeshherë bëjnë…