Browsing Tag

Franck Kessie

VIDEO: Me shpirt ndër dhëmbë, Milani mbron vendin e katërt

Një penallti ka mjaftuar që Milani të marrë një fitore shumë të mundimshme  1- 0 ndaj Lacios. Djemtë e Gatuzos i japin fund një ecurie negative prej katër ndeshjesh dhe tani duhet të bëhen gati për sprintin final të kampionatit, teksa kanë…

Leonardo dhe Maldini nuk tolerojnë, merret vendimi për Kesi

Milani nuk ka toleruar aspak reagimin e Frenki Kesi në derbin kundër Interit. Afrikani “shpërtheu” pas zëvendësimit ndaj Lukas Biljes, shokut të tij të skuadrës dhe repartit. Ai është kthyer sot në Milanelo pas ndeshjeve të zhvilluara me…

Bilancet vënë me shpatulla pas murit Milanin, ja i sakrifikuari

Një ndër lojtarët më të rëdnësishëm të Milanit, është padyshim “diga” e mesfushës, Frank Kesi. Afrikani u transferua një sezon më parë nga Atalanta në drejtim të “San Siros” dhe që nga ajo kohë, është shndërruar në një nga më të preferuarit…