Browsing Tag

France

Nejmar i vërsulet gazetarëve: Idiotë të dezinformuar

Ylli i PSG-së Nejmar ka reaguar në lidhjet me lajmet që po qarkullojnë për të në mediet franceze. Në një emision të kanalit francez “France 2”, u përmend fakti se futbollisti brazilian përfitonte një bonus prej 375.000 Eurosh nëse…

Sekretet e Mbapes: Respekt, përulësi dhe dritë

Kilian Mbape bëhet futbollisti i katërt në botë që arrin të marrë faqen e parë të revistës “Time”. Më parë diçka të tillë e kishin bërë Nejmar, Mesi dhe Pogba, ndërsa tani është radha e francezit që të jetë në qendër të vëmendjes.…

Mbape i jashtëzakonshëm, thyen një tjetër rekord me Francën

Kilian Mbape është pa diskutim një yll që vijon të ngjitet dhe sa më lart që shkon aq më shumë shkëlqen. Nuk duhet harruar që është vetëm 20 vjeç, por ka koleksionuar që tani një thes se gola. Lojtari i PSG-së jo vetëm që është një nga më…

Franca vuan, pastaj futet Mbape dhe… magji!

Franca kampione bote vuajti shumë për të evituar humbjen në Guingamp kundër Islandës, duke barazuar 2-2 në fundin e një takimi ku humbja dukej e sigurt. Në fakt, Islanda ka disa muaj që po luan keq e pëson humbje rregullisht, por në…

S’ka më kthim, Rabio refuzon çdo ofertë të sheikëve

Rrugët midis Adrien Rabiosë dhe PSG-së duket se do të ndahen në fund të sezonit. Mesfushorit francez i mbaron kontrata me kampionët e Francës në muajin qershor dhe më pas do të jetë i lirë në treg, ku interesi për të kanë shfaqur shumë…

Ranieri i jep fund pushimeve, trajneri qëndron në Francë

Klaudio Ranieri pritet të konfirmohet në krye të bankinës së skuadrës së Bordosë. Tekniku italian i cili sezonin e shkuar drejtoi Nantën është zgjedhja përfundimtare e drejtuesve të klubit francez. Posti i lënë bosh nga uruguaino Gus…

Hazard e thotë hapur: Kam qenë tifoz i Francës

Kapiteni i përfaqësueses belge ka zbuluar se në fëmijëri ka qenë një tifozi i flaktë i përfaqësueses franceze më të cilën do të ndeshet sot për të përcaktuar skuadrën e parë finaliste të Botërorit “Rusi 2018”. Hazard e justifikon këtë me…