Browsing Tag

Formula1

Hamilton i paprekshëm në Francë, vjen fitorja e gjashtë

Dominimi i Luis Hemilton dhe Mercedes në Formula Uno ka vazhduar edhe në pistën e Francës. Piloti anglez nuk e ka diskutuar për asnjë moment fitoren, duke bërë një ndër garat më të mira në karrierë. Hemilton mbajti një diferencë prej…

Katastrofë Fetel, Hamilton kthehet i pari i Botërorit

Ka përfunduar dhe gara e Formula1 në Gjermani. Ka bërë mrekullinë Ljuis Hamilton, pasi arriti që ta fitonte garën edhe pse e nisi në vendin e 14-të. Nuk ishte plotësisht merita e pilotit të Mercedezit, pasi u ndihmua dhe nga “idiotësia” e…