Browsing Tag

Flamurtari

I larguari Useini, fjalë zemre për Flamurtarin

Muhamed Useini zyrtarisht e ka mbyllur me Flamurtarin. Mesfushori priti që klubi ta shlyente financiarisht, por diçka e tillë nuk ndodhi. Nisur nga kjo ai zgjodhi ta ndërpriste bashkëpunimin me vlonjatët. Useini ka përcjellë një mesazh…

Useini lojtar i lirë, Flamurtarin e pret gjyqi i radhës

Flamurtari ka humbur edhe një titullar të rëndësishëm. Mesfushori Muhamed Useini e ka mbyllur bashkëpunimin me vlonjatët, pasi klubi nuk po i përgjigjej kërkesave të tij për t’i shlyer pagat e padhëna në muajt e fundit. Nisur nga kjo…

Bojkot dhe shumë dyshime për të ardhmen, Idrizi i lodhur

Situata te Flamurtari nuk është aspak e mirë. Bashkia e Vlorës e ka hequr barrën nga vetja dhe deri në fund të sezonit mund t’i gëzohet milionave të hedhura nga kompanitë turke, por për të ardhmen duhet të mendojë zgjidhje tjetër. Vjet…

Rikthehet Kupa e Shqipërisë, malore për Kukësin e Laçin

Mesjava rezervon ndeshjet e dyta të turit të tretë të Kupës së Shqipërisë. Favorite mbeten skuadrat e Superiores, pasi pjesa më e madhe e tyre kanë mundur që të hedhin një hap drejt kualifikimit që në ndeshjen e parë. Duhet të djersinë…

Digjet edhe premtimi i fundit, e hëna sjell eksod në Vlorë

Flamurtari në krizë të jashtëzakonshme dhe nëse vitet e shkuara "valixhet" e famshme me para nga Turqia kanë bërë mrekullinë në limit, këtë radhë në Vlorë nuk ka më asnjë shpresë. Sinan Idrizi nuk pranon të hedhë më asnjë euro te…

Batha “nuk pyet” as për Ethemin, mesazh nga… Instagrami

Flamurtari, edhe pse bëri një paraqitje deri diku të mirë, u mund nga Kukësi. Polemikat ishin të shumta për gjykimin, ndërkohë që reagimet në rrjetet sociale kanë qenë të shumëllojshme. Në shënjestër kanë përfunduar presidenti Gjici dhe…

Cungu: Te Kukësi luan kush djersin, ja pse ndryshova skemë

Trajneri i Kukësit, Armando Cungu, ka folur në emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport”, pak minuta pas fitores në transfertë ndaj Flamurtarit me rezultatin 2-1. Trajneri shkodran vlerësoi lojën e skuadrës së tij dhe u shpreh në Kategorinë…

VIDEO | Pollozhanit i anulohet goli i karrierës, gjykoni vetë!

Artim Pollozhani mund të ketë realizuar një prej golave më të bukur të karrierës së tij sot ndaj Kukësit. Flasim për një mesfushor i cili më 25 qershor do të mbushë 37 vjeç dhe jo për një sulmues. Në minutën e 49-të, shqiptari nga Maqedonia…

Zyrtare, Xhevahir Sukaj “shpëtimi” i Flamurtarit

Flamurtari ka bërë lëvizjen e dytë në hyrje. Pasi mori nga Luftëtari Lejdi Liçajn, tanimë me vlonjatët ka nënshkruar edhe sulmuesi shkodran Xhevahir Sukaj. Futbollisti i njohur në verë zgjodhi të kalonte te Laçi, por me kurbinasit e mbylli…

Basketboll/ Gjysmëfinalet e Kupës, hidhet shorti

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë në basketboll për femra e meshkuj. Ndeshjet do të zhvillohen me sistem eliminimi, të gjitha në Tiranë, në "Feti Borova", nga 1 shkurt deri më 2 shkurt. FEMRAT - Për femra…

Flamurtari me mungesa përballë Kukësit, Daja luan pa sulm

Situata te Flamurtari nuk duket aspak e mirë, si jashtë fushave të lojës, ashtu dhe brenda saj. Pika e marrë përballë Teutës u vlerësua si një rezultat pozitiv për skuadrën vlonjate, por ky rezultat pati dhe disa pasoja. Elton Kale u…

“Jo po leva, jo po iksi”, Musta i befason të gjithë

Flamurtari ka probleme dhe këtë askush nuk e fsheh dot. Në fakt në Vlorë as mundohen ta bëjnë diçka të tillë. Administratori Sinan Idrizi u ka premtuar futbollistëve shlyerjen deri më 2 shkurt dhe një pjesë e lojtarëve kanë vendosur ta…

Shkëmbi: I zhgënjyer nga loja, Bushiç meriton notë pozitive

Teuta dhe Flamurtari u ndanë në paqe në sfidën e luajtur në Durrës në stadiumin “Niko Dovana”, teksa çdo gjë u mbyll me shifrat 1-1. Pas ndeshjes, trajneri i Teutës, Blendi Shkëmbi ka folur për “Supersport” në emisionin “Gol pas goli”.…

Zyrtarizim nga Turqia, Siljanovksi prezantohet tek ekipi ri

Mbrojtësi maqedonas, Goran Siljanovksi, është prezantuar ditën e sotme te skuadra e Rabotniçkit. Futbollisti maqedonas u largua ditën e djeshme nga Flamurtari, pas një viti e gjysmë me skuadrën vlonjate. Mbrojtësi i krahut të djathtë ka…

Xhevahir Sukaj objektiv për sulmin, nisin bisedimet

Largimi i Tomislav Bushiç drejt Teutës së Shkëmbit ka lënë një gropë në repartin ofensiv të Flamurtarit, por drejtuesit kanë vepruar shpejt dhe janë në bisedime për afrimin e një sulmuesi me emër në vendin tonë. Xhevahir Sukaj është…

Siljanovski largohet me shumë dashuri, mesazh Flamurtarit

Goran Siljanovski e ka mbyllur me Flamurtarin dhe gjasat janë që ta vijojë karrierën në Maqedoni. Sportekspres.com mëson se një rikthim te Rabotniçki ka shumë shanse të ndodhë, madje ka një marrëveshje në parim. Mbrojtësi i djathtë ka…

Kaos te Flamurtari, pas kapitenit ikën edhe një tjetër

Askush nuk dëshiron të qëndrojë në Vlorë. Danilo Alvesh ua ka bërë të qartë drejtuesve: “Pa u paguar, nuk kthehem”. Deri më tani po e mban fjalën, edhe pse trajneri Daja pas ndeshjes me Tiranën i bëri dalje. Ditën e djeshme e ka braktisur…

Zyrtare | Bushiç gjen akordin, mbetet në Superiore

Tomislav Bushiç u largua ditën e sotme nga klubi i Flamurtarit, pasi palët mbyllën marrëveshjen me konsensus. E ardhmja e sulmuesit kroat do të mbetet në Superiore, aty ku luan prej dy vitesh e gjysmë. Destinacioni i ri i 32-vjeçarit…

VIDEO | Vrulli i fillimit mjafton, Tirana pranë kualifikimit

Tirana ia ka dalë të fitojë me Flamurtarin me rezultatin e pastër 2-0, çka i bën bardheblutë favoritë absolutë për të kaluar në fazën çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë kanë shënuar shumë shpejt dhe më pas Flamurtari nuk ka…