Browsing Tag

Flamurtari

Edhe kapiteni lë Flamurtarin, Kosova e pret

Flamurtari njeh vetëm largime. Agustin Torasa dhe Elton kanë firmosur të Tirana dhe presin t’u bashkohet edhe Idriz Batha, kurse Emiljano Musta është prezantuar te Kukësi. Edhe një pjesë e mirë e lojtarëve të tjerë kanë oferta të…

U transferua te Kukësi, Musta ka një mesazh për Flamurtarin

Emiljano Musta është një nga afrimet e Kukësit në këtë merkato vere dhe pas dy sezonesh, u larguar nga Flamurtari. Në Vlorë, Musta ishte një nga futbollistët më të mirë, duke mbuluar shumë role në fushë dhe duke qenë gjithmonë i gatshëm të…

Batha i shumëkërkuar, tre ekipe të Superiores pas tij

Interesim i madh për mesfushorin Idriz Batha këtë merkato. Futbollisti i Flamurtarit me shumë gjasa do të largohet nga skuadra vlonjate, për shkak të problemeve me financat. 27-vjeçari do të vazhdojë karrierën e tij në një skuadër tjetër të…

Tirana e zakonshme, Laçi e Teuta “revolucion”

Tirana kërkon maksimumin e pikëve me Flamurtarin, për të shkuar me moralin lart në finalen e Kupës. Gjithsesi edhe një pikë i mjafton për mbijetesën dhe do kërkojë ta diskutojë. Trajneri Mema ka bërë një ndryshim të detyruar në formacion,…

Veliu kërkon Europën dhe pret rrogat, Kale tremb Tiranën

Flamurtari luan ndeshjen e fundit të sezonit në kryeqytet përballë Tiranës, e cila nga ana e saj ende nuk e ka siguruar mbijetesën. Në kuadër të këtij takimi, përpara mediave kanë folur Franc Veliu dhe Elton Kale. Fillimisht, foli mbrojtësi…

Idriz Batha i shumëdëshiruar, sytë nga milionat dhe ofertat

Idriz Batha mund të kishte provuar të luante në Greqi këtë sezon, por Larisa gjeti mënyrën për të ndërprerë kontratën për shkak të një shqiponje të bërë vite më parë nga mesfushori. Në fakt arsyeja e vërtetë ishte paga, pasi pak më vonë…

E ardhmja dhe fitorja me Laçin, Ilir Daja i thotë të gjitha

Ilir Daja, trajneri i Flamurtarit, pas ndeshjes me Laçin në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport tha: “Kishim si qëllim që të fitonim ndeshjen e fundit në Vlorë. Ia dolëm dhe ia dedikoj tifozëve dhe qytetit, pasi na kanë mbështetur edhe…

VIDEO | Danilo Alvesh në formë, sërish gol në Kazakistan

Danilo Alvesh duket se më në fund i ka nxehur motorët. Ish-sulmuesi i Flamurtarit ka shënuar përsëri në Kazakistan, ku aktivizohet me ekipin e Okzhetpes. Pas golit të shënuar dy javë më parë në sfidën ndaj Shaktar Karagandit të Donjet…

Pollozhani: Kontratat garancia jonë, ka diçka që na motivon

Artim Pollozhani, mbrojtësi qendror i Flamurtarit, para ndeshjes me Laçin foli për mediat dhe vlerësoi maksimalisht kurbinasit: “Ekziston mundësia të fitojmë. Është ndeshje e vështirë, por pas kësaj kemi një trepikësh me Kamzën. Me Laçin…

Batha: Laçi i vështirë. Unë te Tirana? Ja e vërteta!

Idriz Batha, mesfushori i Flamurtarit, ka dalë sot para mediave dhe ka folur për ndeshjen e radhës me Laçin. Ai vlerëson maksimalisht kundërshtarin, që drejtohet nga një njohje e vjetër e Bathës, Sulejman Starova. Mesfushori beson se…

Arnime të detyruara në mbrojtje, Daja në hall para Laçit

Flamurtari u mposht në fundjavë nga Kastrioti dhe ajo ndeshje është lënë pas. Mendja është te sfida e radhës me Laçin të shtunën. Vlonjatët në këtë ndeshje nuk do të kenë mbrojtësin Franc Veliu, i cili u ndëshkua me karton të verdhë në…

Humbja me Kastriotin, Ilir Daja e thotë hapur arsyen

Flamurtari u thye në Fushë-Krujë nga Kastrioti me rezultatin 2-0, ndërkohë që nën urdhrat e trajnerit Ilir Daja nuk ishin në dispozicion lojtarë si Enea Koliçi, Blerim Kotobelli, Xhevahir Sukaj dhe Elton Kale. Kjo e bëri edhe më të vështirë…

Nga Fushë-Kruja në Gjirokastër, formacione surprizë

Sot luhet java e 33-të në Superiore dhe janë mësuar aktualisht formacionet në fy prej takimeve që do të zhvillohen. Në Fushë-Krujë Kastrioti pret Flamurtarin dhe trajneri Devolli ka bërë disa ndryshime. Husein mungon për shkak kartonësh dhe…

Vlerësim për Koliçin, shpallet lojtari i muajit

Enea Koliçi është votuar futbollisti i muajit prill nga shoqata “Sporti na Bashkon”, teksa gazetarët sportivë kanë vlerësuar paraqitjet e portierit të Flamurtarit më shumë se golat e shënuar nga Ismail Dunga dhe Redon Xhixha respektivisht…

Daja me dhimbje koke, Flamurtar i cunguar ndaj Kastriotit

Flamurtari ka probleme para ndeshjes me Kastriotin. Janë disa mungesat e sigurta në kampin vlonjat. Mbrojtësi Blerim Kotobelli ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë në ndeshjen me Partizanin, ndërkohë që ka edhe lojtarë të dëmtuar.…

Disiplina i mban në “ajër”, Shehi e Daja gëzojnë

Skënderbeu pret në fundjavë Teutën, kurse Flamurtari udhëton drejt Fushë-Krujës për t’u ndeshur me Kastriotin. Dy ndeshje mjaft të rëndësishme për të katërta skuadrat, që do kërkojnë të marrin pikët maksimale. Gjithsesi dita e djeshme ka…

Daja: U shpërbëmë, vetëm diçka na shqetëson

Ilir Daja, trajneri i Flamurtarit, tha në emisionin Gol pas Goli në Supersport: “E nisëm mirë ndeshjen, patëm mundësinë të shënonim të parët. Veliu me temperaturë, Kale me probleme me kaviljen, shto edhe dëmtimin e Sukajt, sjell shumë…

VIDEO: Fluturon Partizani, në derbi për të fituar titullin

Partizani ka marrë një fitore të pastër 0-2 në transfertë përballë Flamurtarit dhe është afruar edhe më shumë me titullin kampion. Golat nga Asani dhe Mensah mjaftuan që “Demat” të dilnin me tri pikë nga transferta vlonjate. Sulmuesi nga…

VIDEO | Sherr para ndeshjes, tifozët kapen me Trashin

Flamurtari-Partizani ka nisur me tension, ashtu sikurse mbaroi takimi i fundit në Vlorë mes këtyre dy ekipeve. Sërish protagonist mbrojtësi Lorenc Trashi, i cili është ofenduar nga disa tifozë edhe këtë herë. Lojtari i të kuqve ka dashur të…

Ngo jashtë, Skënderbe sulmues. Partizani me surpriza

Luhet prej orës 15:00 katër ndeshje të javës së 32-të të Superiores dhe momentalisht janë mësuar formacionet që do të zbresin në fushë në Tiranë dhe në Vlorë. Në kryeqytet ka surprizuar Ardian Mema, që nuk ka preferuar Majkëll Ngo në majë…

Musta: Në fushë për të fituar, me pagat e njëjta histori!

Flamurtari do të përballet me Partizanin pasditen e nesërme, një sfidë që vlonjatët e luajnë në shtëpi. Në kuadër të takimit, përpara mediave kanë folur Emiliano Musta dhe Andi Ribaj. Fillimisht ka folur Musta, i cili përveçse takimit të…

Ankth te Flamurtari e Skënderbeu, dy lojtarë nën “hetim”

Flamurtari e Skënderbeu janë me sytë nga Komisioni i Disiplinës, që ka vendosur të hapë një çështje disiplinore në lidhje me dy lojtarë të këtyre dy ekipeve. Bëhet fjalë për kapitenin e korçarëve, Marko Radas, dhe mesfushorin Idriz Batha.…

Flamurtari takon Dukën, diçka po “gatuhet”

Flamurtari ëndërron pjesëmarrjen në Europa League dhe me paraqitjet e këtij sezoni mund t'ia dalë, sepse është i treti, edhe pse trajneri Ilir Daja po bën një mrekulli, me një skuadër të sakatuar. Megjithatë, problem madhor për…

Kale si Rexhinaldo, zbulon të ardhmen e tij

Elton Kale është një ndër lojtarët më aktivë nëpër rrjetet sociale dhe braziliani shpesh bën postime interesante në profilet e tij. Gjithsesi, këtë herë duket se mesfushori e ka lënë pas humorin dhe ka bër një postim mbi të ardhmen e tij.…

Shehi: Sot u shfaq Skënderbeu dominues, tani të japim 200%

Trajneri i Skënderbeut, Orges Shehi, vlerësoi lojën e skuadrës së tij në takimin e sotëm kundër Flamurit gjatë intervistës për emisionin “Gol pa Goli”. Tekniku durrsak shpjegoi ndryshimet e bëra në formacion dhe objektivat për ndeshjet e…